Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 1:27
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 105 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Ďalší
 Konzervácia podvozku 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Je to Grafoil od firmy MACOTA - taliani -ten starý olej a petrolej by som ja osobne nedával.Nemá to dlhocobé účinky,lebo stečie.Síce to na chvílu pomože,ale potom už na to nič nechytí.To je dobré tak na penetráciu dreva,lebo sa vsakuje,ale aj tak ten náter na dreve musíš po čase obnoviť.Preto sa dáva dutinový vosk.Ale aj tak je najlepší Grafitový olej,lebo ako každý dobre vie grafit nikdy nevyschne a má perfektnú prilnavosť...Sorry


Uto, 07.11.2006, 19:45
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jacko píše:
Ale aj tak je najlepší Grafitový olej,lebo ako každý dobre vie grafit nikdy nevyschne a má perfektnú prilnavosť...Sorry

jj, suhlas, dnes som sa bavil hned s vomi chalanmi, a obaja zhodne odporucili ten vosk .. Takze olej necham na dvere stodoly :-D


Uto, 07.11.2006, 20:45
Profil
Koumák

Registrovaný: Ned, 12.11.2006, 22:01
Príspevky: 183
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja som robil trosku technika v priemyslenych nateroch. priklonil by som sa k tomuto minimu..
jasne ze co najlepsie ocistit, hovori sa ze aspon na SA 2 + odmastit, potom antikor. zakladnu - ta je dolezitejsia ako vyplynulo z predch. prispevkov, ideal je PUR dvojzlozkovy,alebo aspon 2x miniovka, potom nejaky vrch ..compatibile. az nakonec nejaky bitumen, ten vela korozie nezastavi ak tam uz nejaka je,ale ochrani nater pred kamenmi atd. tmely by som dal max. na zvary. do dutin ten rezistin, tam sa toho vela neda urobit a tiez to nieje mechanicky namahane.

osobne, ked budem velky a budem mat cas tak oskubem willysa a YJ a dam ram opieskovat + nametalizovat a potom uz budem ja a moje deti len menit motory a to ostatne :-D


Uto, 21.11.2006, 19:28
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pridam aj ja nieco o konzervovani aj ked neskoro .Na dutiny jedine ucinne surovy repkovy olej[prave vylisovany]vysoky obsah voskov ,vsiakne,ztuhne[na rozdiel od inych]a umyt nejde ani acetonom a obcas zopakovat , naklady cca 30fufnov napr. favorita udrzi pri zivote veela
Gumoasfalt neee ,uroby sa supa a pod nu to kvasi ale niekedy je to jedno lebo malo ktore ma tu cest zhrdzaviet.
papapa ;-)

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Štv, 28.12.2006, 0:59
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
Pridam aj ja nieco o konzervovani aj ked neskoro .Na dutiny jedine ucinne surovy repkovy olej[prave vylisovany]vysoky obsah voskov ,vsiakne,ztuhne[na rozdiel od inych]a umyt nejde ani acetonom a obcas zopakovat , naklady cca 30fufnov napr. favorita udrzi pri zivote veela
Gumoasfalt neee ,uroby sa supa a pod nu to kvasi ale niekedy je to jedno lebo malo ktore ma tu cest zhrdzaviet.
papapa ;-)

A kde to rastie ?

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Štv, 28.12.2006, 9:16
Profil
Koumák

Registrovaný: Ned, 12.11.2006, 22:01
Príspevky: 183
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nedavno som nasiel v garazi NEZMAR od DRUCHEMY :D to bola super vecicka na dutiny, podvozok a SPECIALNE na listove pera taky olejovovo-grafitovo-silikonovy sajrajt. ked aj splachlo mastotu tak zostal povlak grafitu a silikonu. neviete kde by sa to dalo este kupit? malo to tusim MC 14 Kcs za pol kila :-D


Str, 17.01.2007, 14:40
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hehehe, fakt trefny nazov poda toho co pises :-D

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Str, 17.01.2007, 14:48
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.12.2006, 21:52
Príspevky: 561
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder, repka rastie asi na každom druhom poli na slovensku, skor sa opýtaj kde to lisujú.Kapo to dobre napísal, ale obyčajny olej je nafigu aj preto, lebo je lahší ako voda.A preto ho voda rýchlo vyplavý a rez postupuje dalej.Repkový olej je fasa vec, a nie len na dutiny, ale aj na drevo!(príp. môžeš pioužiť aj nariedenú fermež)

_________________
1. Moje pravopisne chyby kludne opravte, slovenčina nebola nikdy moj kobylka :smt124
2. Nerobim kvalitne, ale pomaly!


Štv, 18.01.2007, 2:34
Profil ICQ
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 12:22
Príspevky: 408
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Nemate niekto skusenosti s osetrenim podvozku frabou co sa da aj na hrdzu priamo natierat? Samozrejme ze nie na hrubu hrdzu, ale ze len obrusit, osmirglovat co sa podari a potom natret.

Hammerite take vyraba napriklad, urcie su aj ine....

Kolegovia bruchplaznici tym maluju bubny brzd a vcelku su tam pozitivne referencie na to.
http://www.tuningklub.sk/forum_r.php?ffid=13&ftid=39191&tpage=9

_________________
"Tým, ktorí za niečo bojujú, dáva život takú slasť, akú tí v úkryte nikdy nepoznajú." Nástenka v Khe Sanh, Vietnam, 1968


Štv, 29.03.2007, 13:38
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 15.02.2007, 19:45
Príspevky: 679
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dufus ja som si odhrdzoval bubny a strekol som ich sprejom na brzdy. teraz su pekne a vo farbe karoserie :D . farbu som kupil pod domom vo farby- laky(nad elematom), ked vojdes do predajne napravo je stojan - tam hladaj. ked chces nieco na podvozok, kukni toto:
http://www.jl.sk/index/go.php?id=27&hlk ... &widsubk=1
ja si idem dat vystriekat podvozok priamo k nim

_________________
Patrol 3,0 TDi


Pon, 02.04.2007, 11:33
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 13.06.2007, 22:12
Príspevky: 94
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja so,m vyskusal uz milion vecei ale najlepsie sa mi osvecili produkty Tectyl- mimochodom pouzivaj usa v prvomontazi. Ked vidim niekde hrdzu tak ocistim a potom nastriekam Tectyl ML. Je to tzv. cavity wax cize kavitačny vosk ktory sa dostane do struktur materialu a zastavi dalsoe korodovanie. Potom ked to zaschne dam na to Tectyl Bodysafe - ten zabezpeci mechanicku ochranu. Je to super amlo sa toho minie a fakt ucinne.


Uto, 24.07.2007, 22:06
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
akurát ma to čaká, takže niekoľko poznámok:
základ je nevykašlať sa na podvozok
keď robiť, tak poriadne a potom aj menej kvalitné hmoty odvedú dobrú službu - vrátane gumoasfaltu
osobne považujem za najlepše dať to spraviť niekde/niekomu, kto to robieva často a profesionálne - určite to urobí lepšie, ako keby som sa s tým trápil doma...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Str, 25.07.2007, 9:27
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 13.06.2007, 22:12
Príspevky: 94
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
osobne považujem za najlepše dať to spraviť niekde/niekomu, kto to robieva často a profesionálne - určite to urobí lepšie, ako keby som sa s tým trápil doma...


Ha. To som si myslel aj ja. Prvy krat som to dal robit mechanikom do autorizovaneho servisu VW (ako fusku) nastriekali mi to najekym Retechom ale Retexom. Za dva roky to cele opadalo.

Potom som si to urobil sam s tym TEctyl ML drzi mi to uz 4 rok a odpadlo to iba tam kde som to odral. Vyhoda toho ML-ka je v tom ze je to moze aplikovat aj na hrdzave miesta. Jedina podmienka je aby to bolo ciste - bez mastnoty. Ja by som ti odporucal aby si to skusil za odpoludnie to mas hotove, ked nemas pitols a vzduch tak to kupis to v litrovom spray a na kratky Patrol so minul tusim 5 psrayov a to som urobil aj dutiny. Nakoniec to cele prestrekni Tectyl Bodysafe ktory to zakryje a doda mechaniku odolnost.


Str, 25.07.2007, 20:34
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
hej, aj ja mám vo veľa veciach takú skúsenosť, že najlepšie je urobiť si veci sám - ale to len preto, že sa stále nájdu sráči, čo odfláknu svoju robotu aj keď im za ňu platíš

dúfam, že ani tentoraz nebudem mať zlú skúsenosť, referencie mám dobré... a ako som na začiatku tejto témy už písal, pred rokmi na embéčke mi dávali obyčajný gumoasfalt a do dutín rezistin ML a ten podvozok ostal perfektný niekoľko rokov kým som auto nepredal a jazdilo v kuse, soľ nesoľ...fakt to spravili perfektne a pritom šlo o staré auto

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Str, 25.07.2007, 21:18
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 13.06.2007, 22:12
Príspevky: 94
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
do dutín rezistin ML a


Resistin ML podobné ako Tectyl ML. Akurat ten Tectyl pouziva v prvovyrobe Merdedes, MAN, Ford, a mnohy dalsi .... a aj Kia v Ziline


Str, 25.07.2007, 21:36
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 105 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: