Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 17:01
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 22 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Terracan 2.9 crdi 120kw manuál rady 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Str, 22.11.2017, 23:25
Príspevky: 50
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Ahojte, dnes som sa stal majiteľom Hyundai terracan 2.9 crdi 120kw, r. v. 2004, 5 st. Manuál, naj. 178 000 km, dovoz juh it. Na aute nebadat zatiaľ žiadne extrémne nedostatky alebo poruchy, motor ťahá slušne, nikde nič nebucha ani neklepe /neskripe, chytá na brnk, žiadna hrdza,. Akurát som si všimol pri prvej jazde za jazdy 5 ale 6 krát bliklo zhavenie, potom už nie. Kým to blikalo nebadal som žiadne zvuky ani rozdiel v ťahu alebo vo výkone. Nestretol sa niekto z niečím podobným? Ešte by som potreboval poradiť ako sním správne jazdiť aby som mu neublížil mam tri polohy kolieska, 2H/4H/4L, nikdy som terénne auto nemal, kedy co môžem zapnúť a akoby to funguje :D. Ďakujem. Splnil som si sen, a auto by som rad aj trosku upravil a skúsil sa venovať offroadeniu. Každú radu ocenim :D aj kritiku ze som kúpil hyundai :D ale nebol to zámer pôvodne som išiel po iný off, akurát že terracan dajak učaroval, Na začiatok hádam bude stačiť ☺️


Str, 22.11.2017, 23:49
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 22.11.2017, 23:25
Príspevky: 50
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Dnes som bol sa trosku povoziť, len po asfalte, zatiaľ vyzerá byť setko v pohode. Auto sa mi zdá na piatom stupni lenivejsie, ale to asi bude gumami, dal som väčšie ako majú byť originál, a s poriadnym dezenom, aj hucia,


Štv, 23.11.2017, 14:14
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Na vecsich gumach to pojde pomalsie aj viac hucia.No aspon sa budu po tebe obzerat sedlaci co to aky traktor ide :smt162
O tych 4x4 je tu mraky popisane.Pocitaj a casom prides aj na to ostatne ako funguje.A pokial to funguje,bud rad a neryp do toho.Vsetko casom pride.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 23.11.2017, 14:43
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 22.11.2017, 23:25
Príspevky: 50
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Dikes za odpoveď, určite fórum preleziem. Ale ak by sa niekto našiel co ma/mal terracan, a poradil by nejaké finty/rady /tipy /triky :D spojené s týmto korejcom budem rád :D chcel by som vymeniť náplne v diferakoch, zvládnem doma? Ci musím nájsť nejaký ,, profi " drahý servis, nejde mi o to aby som ušetril prachy, ale aby to bolo určite a na 100% spravené,.


Štv, 23.11.2017, 20:18
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
vymenu oleja zvladnes doma v pohode,, :smt151 :smt023

je to velmi pohodlne auticko,, poznam to,, masivne bezpecne,, ale na offroad s tym asi tasko ,, taske a lenive nato......

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Štv, 23.11.2017, 21:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
efendi píše:
taske a lenive nato......

Ale to kazde,na take to kodrcanie ako aj ja vyhladavam nespevnene cesty medzi dedinami celkom dobre.Doba ked som mal blato aj v trenkach uz je za mnou.Uz som rad ked auto moc nezaserem alebo len tolko aby to dazd umyl.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 23.11.2017, 22:01
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 22.11.2017, 23:25
Príspevky: 50
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
:D nechcem stým jazdiť nejaký extrém :D vždy som mal len osobne auta bez 4x4, ale od mala som sníval o terénom aute, ale nikdy nebol dôvod,nedávno som kúpil domček kde je dlhá príjazdová cesta ktorá je v zime neudrziavana a je to taka polnacka nespevnena, po pár dňoch co som sa nasťahoval,som dostal odobrene ze treba 4x4 a hlavne vyšší podvozok. Pôvodne som chcel niečo menšie, ako freelander, ale po zvezeni mi to prišlo až príliš malé.natrafil som na terracan zviezol sa a už sa viezlo domov, ale určite by som sa šiel niekde trosku zablatit keď už ho mam :D


Štv, 23.11.2017, 22:12
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 22.11.2017, 23:25
Príspevky: 50
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Obul som naňho aj celkom férové gumy tak hádam dáku mlacku alebo blato prejde, som si vedomý ze to není upravený patrol, alebo wrangler, :D


Štv, 23.11.2017, 22:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Dopln si do nicku aj priblizne mesto kde byvas,ak niekto pojde pobehat skor ta zavolaju.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 23.11.2017, 22:56
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 22.11.2017, 23:25
Príspevky: 50
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Doplním. Dnešná jazda 500 km, po traktor s prívesnym vozíkom, cesta v pohode akurát že fakt ťahá slabšie ako by som čakal, asi len zvyk po vykonejsom osobaku, ale zase o vozíku som ani nevedel ze ho mám, klobúk dole, ešte by sám potreboval radu zapnem 4x4 kolieskom a vypnem lenže predok sa neodpoji, bolo mi povedané ze treba trošku cuvnut, akou to je stým? Keď cuvnem predok odpojí a už ide 2h


Pia, 24.11.2017, 22:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Mterracan píše:
bolo mi povedané ze treba trošku cuvnut, akou to je stým? Keď cuvnem predok odpojí a už ide 2h

Ked je predok alebo uzavierka v zabere sa nevie odpojit.Presne ako ti bolo poradene.Ja pripajam predok alebo uzavierku ked stojim.Za jazdy to radsej neskusam a mozno preto mi to stale este ide.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Sob, 25.11.2017, 9:09
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 22.11.2017, 23:25
Príspevky: 50
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Bol som to kus zablatiť a po skúšať že čo a ako, tak po niekoľkých vypnutiach a zapnutiach 4h, to už pekne odpaja asi to trebalo kus rozchodit, pretože auto stalo v bazáre asi pol roka, dnes som vymenil palivový filter. Rozvody, ostatne filtre aj olej, už menili tesne pred tým ako som ho kúpil. Slabší ťah motora asi spôsobuje váha vzduchu po jej odpojení, žiadny rozdiel, opravte ma ak sa mýlim. Naštartujem a bliká chvíľu zhavenie, motor je lenivejsi a do otaciek sa mu tiež veľmi nechce, vytáča sa normálne až do obmedzovaca ale pomalšie nie tak ciperne, čiže núdzový režim nieje,. Po odpojení konektora váhy vzduchu žiadny rozdiel. Skúste poradiť ak viete.


Sob, 25.11.2017, 18:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Mterracan píše:
Naštartujem a bliká chvíľu zhavenie,

Niektory zo zhavicov nebude dobry.S vahou vzduchu netusim.Na Patrole som to nerobil,ani neviem ci take nieco tam mam.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Sob, 25.11.2017, 18:56
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 22.11.2017, 23:25
Príspevky: 50
Bydlisko: Poprad
Odpoveď s citáciou
Dikes Milan, tie zhavice vymením rovno všetky, pred zimou hádam nie márna investícia. Ešte otázočka :D 2h,4h je mi jasne kedy a ako a nie za jazdy, ale na čo a kedy použiť 4L a akoby zistím ze to funguje :D diki


Sob, 25.11.2017, 19:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Mterracan píše:
ale na čo a kedy použiť 4L

Mas aj 4L?Ja mam paku na 2h-normalne jazdenie,zastavim a cez spojku dam 4h-zacne tahat aj predok,zastavim dalej na pake mam neutral a dalej je 4L-do pomala predne aj zadne kolesa tahaju.Vsetky rychlosti su redukovane.Vyskusaj co to robi.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Sob, 25.11.2017, 20:14
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 22 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron