Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 16:23
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 25 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Trhanie diferaku - ako keby bol uzavrety, len ked je studeny 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 13.03.2018, 21:36
Príspevky: 26
Odpoveď s citáciou
Zdravim. mam grand cherokee 2005 WH 3,0 CRD LIM. 130000km . ked je studeny a pri rozbehu vytocim volant, co je normalne pretoze musim vyjst z garaze tak mam pocit , ze nefunguje niektory diferencial nakolko je citit trhanie ako keby bol uzavrety . Prosim o radu. V servise mi povedali ze si mam zohnat original olej do rozvodovky a po vymene sa uvidi. nezda sa mi to a tak chcem radu od odbornikov Jeep. Popripade kontakt na dobreho mechanika na Slovensku.


Uto, 13.03.2018, 21:43
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
Nepoznam jeepy, takze skor vseobecne rady.
Skus si v garazi auto postavit na kozy pripadne niekam zbehnut na zdvihak a uvidis ktory diff je uzavrety. Neviem ci mas seriovku alebo upravy ale predpokladam ze standardna verzia ma uzavierku iba medzinapravoveho diffu, ziadne uzavierky na napravovych diffoch nie su (respektive sa trakcia kontroluje elektronicky pribrzdenim pretacajuceho sa kolesa, ziaden mechanicky (torsen) alebo hydraulicky (spojky) system uzatvarania diffov na naprave tam nie je)
Urcite vymena oleja v diffe je zaklad, pokial medzinapravovy diff je ovladany hydraulicky co typicky byva.

Kontakty na jeep odbornikov:
tu na fore Palo-Cherokee (www.jeepparts.sk) Zilina
obcas tu na fore ORC (www.orc.sk) Bratislava.

Drzim palce, potom napis co si zistil.


Uto, 13.03.2018, 22:03
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
WH CRD Limited je Quadra Drive

takže obidva nápravové diferenciály majú hydraulicko-elektronicky riadený lamelový samosvor so svornosťou vyše 80%. Prídavná prevodovka detto.
Fungovanie týchto systémov je (okrem iného) extrémne ZÁVISLÉ na správnej náplni

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Str, 14.03.2018, 0:58
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 13.03.2018, 21:36
Príspevky: 26
Odpoveď s citáciou
Dakujem zatial za rady. Cakam na odpoved este z Jeepu z BA ze aky olej mam dat do stredneho diferaku, vymenim to a uvidim. Dufam ze to pomoze inak neviem co by to mohlo byt. Potom uz asi jedine zaviest auto do Ziliny :D
palo-cherokee - urcite by si mi to vedel spravit. :D


Str, 14.03.2018, 10:17
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
12martin píše:
Dakujem zatial za rady. Cakam na odpoved este z Jeepu z BA ze aky olej mam dat do stredneho diferaku, vymenim to a uvidim. Dufam ze to pomoze inak neviem co by to mohlo byt. Potom uz asi jedine zaviest auto do Ziliny :D
palo-cherokee - urcite by si mi to vedel spravit. :D


Palo-cherokee, dakujem za doplnenie, to som vobec netusil. Z mojho (subjektivneho a ovplyvneneho) pohladu zmena svornosti v pohone proprietarnymi a komplikovanymi spojkami (tuto dokonca 4x, ak automat) je extremne komplikovany a na spravnu udrzbu a styl jazdy narocny system. Neviem, nepoznam, ale automat alebo LSD do terenneho auta (=v mojom pripade vylety mimo civilizacie, kde kazda porucha su typicky 1000 EUR) by som nechcel ani zadarmo.

V takom pripade urcite je zaklad PRAVIDELNA (osobne by som menil po kazdych 20 000 km ak v terene) vymena olejov v diferakoch a automate, pretoze na rozdiel od mechanickych systemov, tuto olej prenasa vykon a zaroven sa nezanedbatelna cast vykonu v prislusnom agregate meni na teplo. Teda olej je extremne zatazovany, podobne ako trebars motorovy olej.
Vymena oleja (a samozrejme MUSI byt spravny) je zaklad a spravi VELKY rozdiel vo funkcii diffu alebo jednoducho cinnosti lamelovej mokrej spojky ci menica momentu.
Ak sa vymena oleja presvihla tak lamely mozu byt spalene a diff sa neotvara spravne, zvlast pokial je olej studeny = zaneseny prachom z ohoblovanych lamiel. Ako som pisal, najjednoduchsie auto na zdvihak a zistit, ktory diff neotvara. Ale vymenil by som vsetky naplne, to je zaklad, nemozes tusit v akom stave su a kedy boli naposledy menene. To clovek priemernej zdatnosti zvladne aj doma, odsavacka oleja je za 15E aj v lidli a aku napln si nechaj poradit trebars v ORC alebo od pala, urcite ked im zavolas a potom posles malu pozornost za pomoc, radi cez telefon alebo mejl poradia. S Jeepom v BA by som toho moc osobne neriesil, moja skusenost vacsinou ze importer alebo autorizovany predajca je struktura, kde najst odbornika a dostat od neho radu je vec skoro nemozna. Drzim palce.


Str, 14.03.2018, 15:40
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 13.03.2018, 21:36
Príspevky: 26
Odpoveď s citáciou
Olej som dnes vymenil. Skoro 2 litre. Dufam ze to stacilo, nakolko to zacalo uz vytekat cez horny otvor. Po vyjdeni z garaze som zopar krat zacitil odpor , ale prikladam to k tomu ze si to musi sadnut. Uvidim zajtra rano ako pojde za studena. Zatial dakujem za rady pomohli ste :D


Pia, 16.03.2018, 20:54
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
Presne tak, typicky treba naplnit kym olej zacne vytekat z horneho plniaceho otvoru. Napis ako si dopadol a nech sa Ti dobre jazdi.


Sob, 17.03.2018, 14:37
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 13.03.2018, 21:36
Príspevky: 26
Odpoveď s citáciou
:D Auticko ide ako hodinky :D Diferak prestal blbnut. Teraz mi ostava doriesit uz len blikanie pristrojovky a budem vysmiaty od uch k uchu :o


Sob, 17.03.2018, 15:47
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Skus spinacku,tak ako Ti pisal Palo

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Sob, 17.03.2018, 15:51
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 13.03.2018, 21:36
Príspevky: 26
Odpoveď s citáciou
Zdravim :D takze problem s trhanim stredneho diferaku je späť :evil:
Olej som vymenil a problem prestal,,,,ale iba kym som nepresiel cca 1000 km.
Problem sa vratil :evil: neviem co s tym je.
Po velkej noci skusim dohodnut servis v Ziline, tak ako ste mi radili.


Pia, 30.03.2018, 18:59
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 06.06.2010, 23:23
Príspevky: 108
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Trochu po funuse, ale predsa. To trhanie diferaku (ak je to take, ake som mal ja), moze byt aj obycajny hlupy ABS senzor. Diagnostika by mala ukazat, ak je senzor zly. Ja som mal a od vymeny uz ziadny problem.

Co sa tyka blikania palubovky, ak to vyzera takto, tak to je spinacia skrinka na kluciku (ignition switch). Kup origo diel, vymenis si aj sam. Cena okolo 70,- € ci kolko. Pokial ti vsak s palubkou blikaju aj svetla na aute, tak problem bude skor multifunkcny switch, co ovlada svetla.


Pia, 20.04.2018, 0:42
Profil ICQ
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 13.03.2018, 21:36
Príspevky: 26
Odpoveď s citáciou
To blikanie mi spravilo iba raz. tak ako je na tom videu.. Inak mi blika panel radia a podsvietenie pristrojovky. dal som dole akumulatorom a drziak aku a pod nim boli vsetky kable ciste aj spoje vsetko ako ma byt, pre istoru som to vycistil, ale nepomohlo.
Diferak mi teraz vo vyskoych teplotak trha iba ked nastarujem a spravim 2 -5 zakrut tak potom to prestane. Chystam sa rozobrat cely difereak a vystriekat ho cisticom brzd uplne do cista a potom uvidim ci to bude robit. ak ano tak ma slahne, nakolko nemam dielnu a uz to samotne otvorenie diferaku bude pre mna zabava,


Str, 25.04.2018, 20:32
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 13.03.2018, 21:36
Príspevky: 26
Odpoveď s citáciou
pampuch131 píše:
Skus spinacku,tak ako Ti pisal Palo


Nebolo to v zpinacke. Je dobra som to kontroloval.


Str, 25.04.2018, 20:33
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 13.03.2018, 21:36
Príspevky: 26
Odpoveď s citáciou
zoom píše:
Trochu po funuse, ale predsa. To trhanie diferaku (ak je to take, ake som mal ja), moze byt aj obycajny hlupy ABS senzor. Diagnostika by mala ukazat, ak je senzor zly. Ja som mal a od vymeny uz ziadny problem.

Co sa tyka blikania palubovky, ak to vyzera takto, tak to je spinacia skrinka na kluciku (ignition switch). Kup origo diel, vymenis si aj sam. Cena okolo 70,- € ci kolko. Pokial ti vsak s palubkou blikaju aj svetla na aute, tak problem bude skor multifunkcny switch, co ovlada svetla.

To blikanie mi spravilo iba raz. tak ako je na tom videu.. Inak mi blika panel radia a podsvietenie pristrojovky. dal som dole akumulatorom a drziak aku a pod nim boli vsetky kable ciste aj spoje vsetko ako ma byt, pre istoru som to vycistil, ale nepomohlo.
Diferak mi teraz vo vyskoych teplotak trha iba ked nastarujem a spravim 2 -5 zakrut tak potom to prestane. Chystam sa rozobrat cely difereak a vystriekat ho cisticom brzd uplne do cista a potom uvidim ci to bude robit. ak ano tak ma slahne, nakolko nemam dielnu a uz to samotne otvorenie diferaku bude pre mna zabava,


Str, 25.04.2018, 20:33
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 15.10.2013, 7:43
Príspevky: 16
Odpoveď s citáciou
U mňa pípal a myslím, že i blikla prístrojovka (Liberty KJ 2,8CRD 2005). Sledovaím som zistil, že to bolo hlavne pri rýchlej jazde po diaľnici a nápore vzduchu (silnom vetre), pravdepodbne si riadaiac jednotka nevedela dať rady s váhou vzduchu. Asi po dvoch rokoch odišla (váha) úplne, odvtedy som si to nevšimol.


Pia, 04.05.2018, 16:30
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 25 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: