Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 17:33
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Jeep Grand Cherokee 2,5 TD 1997 natlakovany chladiaci system 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Ned, 18.02.2018, 10:52
Príspevky: 26
Odpoveď s citáciou
Dobry vecer,potreboval by som poradit s Jeepom,je to Grand Cherokee 2,5 TD nestastny VM motor,rok vyroby 10/1997.Minuly rok,ked sa auto doviezlo z IT tak som ho dal premerat u mechanika na splodiny CO2 v chladiacom systeme ci nahodou nie su zle hlavy,alebo tesnenia-a vsetko dopadlo dobre,vobec sa nezafarbila ta modra tekutina v tom pristroji.Potom so mal auto u druhého mechanika asi rok,nahadzoval vstrekovacie cerpadlo,ktore som dal zrepasovat,lebo tieklo-na aute sa vôbec nejazdilo.Vtedy mal rozobratu celu stenu a chladiaca kvapalina bola vypustena-otazne je ci to po zlozeni odvzdusnil. Auto som dal na predaj s tym,ze motor je odkontrolovany a v 100% stave.Na aute sa moc nejazdi,len ked pride nejaky kupec,lenze vcera prisiel zaujemca a po jazdeni otvoril uzaver na nadrzke a vytlacilo vodu silnym tlakom.Auto jazdi normalne,voda co som pozeral sa nestraca,nevytlaca ju samovolne-len ked idem otvorit nadrzku-velmi je natlakovany system,teplotu motora pri jazde ukazuje vzdy tak do 60 stupnov,ale na volnobehu,ked sme sa to pokusali odvzdusnovat som si vsimol ze vyslo na 100 stupnov.Tak ma napadlo ci to moze robit aj zavzdusneny system,ked to predtým bolo rozobrate,alebo sa nieco stalo s hlavami,alebo tesnenim? A na volnobehu teraz v zime ide vlazny vzduch a ked mu pridam,alebo za jazdy ide teplejsi,ale nie horuci a pri pridani plynu pocut bublanie vody ako keby v radiatore kurenia . Dnes sme to chceli odvzdusnit s tym odvzdusnovakom co je na vodnom chladici,len ked sme to otvorili pri nastartovanom motore tak vystrekol gejzir vody,po case sa to skludnilo a isli odtial bublinky vzduchu.Vie niekto poradit takto na dialku? Za pripadne navrhy ako co zdiagnostikovat vopred dakujem. Teoreticky pri jazdeni,kym by som nechcel otvorit tu nadrzku,tak by som si to asi nikdy ani nevsimol ze to takto tlakuje.


Uto, 04.12.2018, 20:46
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
nemudrujem....ale si mysliš ,že po odjazdeni resp.zohriati motora len tak otvoriš nadržku a čakaš,že budeš pozerat na studenu nenatlakovanu vodu? :)

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Uto, 04.12.2018, 23:30
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 18.02.2018, 10:52
Príspevky: 26
Odpoveď s citáciou
MARTINO píše:
nemudrujem....ale si mysliš ,že po odjazdeni resp.zohriati motora len tak otvoriš nadržku a čakaš,že budeš pozerat na studenu nenatlakovanu vodu? :)


Ten mechanik co bol so záujemcom o auto povedal ze po vypnuti motora a následnom otvoreni uzaveru na nadrzke nesmie takto voda vytlacit-ale fakt to vypadalo ze to poriadne tlakuje.Sice uzaver ma dve polohy,najprv to dal do prvej nech odfukne vzduch,ale uz pri tom prvom uvolneni zacala tlacit voda cez vicko.Neviem aky ma byt tlak v tomto motore v zohriatom stave,ale aj mne sa to zda,ze to tlaci az moc.


Uto, 04.12.2018, 23:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.11.2006, 22:58
Príspevky: 597
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Po otvoreni uzaveru zohriateho tlakoveho systemu vzdy dojde k vytlaceniu kvapaliny - preto je tam vacsinou napisane Do not open when hot alebo nieco podobne.
Ale podla toho ze ti to buble a slabo kuri tak je viac menej iste ze je to aj zavzdusnene..
Auto postav prednymi kolesami na rampu, alebo zdvihakom zdvihni predok vyssie. Pri studenom motore cez nadrzku nalievaj kvapalinu a priebezne stlacaj spodnu hadicu chladica, co pomoze vytlacit cast vzduchu v systeme. Nadrzku nalej na vrchnu rysku a nechaj otvorenu.
Potom nastartuj, otvor naplno kurenie a sleduj hladinu v nadrzke. Dolievaj ked poklesne. Nechaj motor dostatocne zohriat, aby otvorilo termostat. Takto by sa mal system sam odvzdusnit. Napokon uprav hladinu na spravnu uroven. Na nadrzke su dve rysky - spodna je Top cold, vrchna je Top hot, co oznacuje vysku hladiny pri studenom a pri zohriatom motore. Pri tejto procedure sa oplati vymenit aj viecko nadrzky za par euro.

_________________
Dodge Durango 3.6 FlexFuel Limited 2015
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 2,5 TD 2" spacers, Rancho 5000
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 5,9 LX V8 SelecTrac, Flowmaster, K&N
Ex: Jeep GrandCherokee Overland 4.7 H.O. Rancho 5000 1,5"


Str, 05.12.2018, 9:06
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 18.02.2018, 10:52
Príspevky: 26
Odpoveď s citáciou
enduro píše:
Po otvoreni uzaveru zohriateho tlakoveho systemu vzdy dojde k vytlaceniu kvapaliny - preto je tam vacsinou napisane Do not open when hot alebo nieco podobne.
Ale podla toho ze ti to buble a slabo kuri tak je viac menej iste ze je to aj zavzdusnene..
Auto postav prednymi kolesami na rampu, alebo zdvihakom zdvihni predok vyssie. Pri studenom motore cez nadrzku nalievaj kvapalinu a priebezne stlacaj spodnu hadicu chladica, co pomoze vytlacit cast vzduchu v systeme. Nadrzku nalej na vrchnu rysku a nechaj otvorenu.
Potom nastartuj, otvor naplno kurenie a sleduj hladinu v nadrzke. Dolievaj ked poklesne. Nechaj motor dostatocne zohriat, aby otvorilo termostat. Takto by sa mal system sam odvzdusnit. Napokon uprav hladinu na spravnu uroven. Na nadrzke su dve rysky - spodna je Top cold, vrchna je Top hot, co oznacuje vysku hladiny pri studenom a pri zohriatom motore. Pri tejto procedure sa oplati vymenit aj viecko nadrzky za par euro.


Viecko nadrzky by som rad vymenil,len ho nikde nemaju,asi sa to da kupit len ako cela sada s nadrzkou jedine v predajni Jeep.A pri odvzdusnovani mam nechat otvoreny aj ten maly odvzdusnovak na chladici,ci len staci mat otvorenu nadrzku kde sa nalieva voda? Dnes som objednany do dielne idu mi zerat tie splodiny CO2 v chladiacom systeme a potom chcem vymenit termostat a poriadne odvzdusnit,tak uvidíme co s tym bude.


Str, 05.12.2018, 9:27
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 18.02.2018, 10:52
Príspevky: 26
Odpoveď s citáciou
Dnes sme zmerali splodiny CO2 v chladiacom systeme a modra tekutina sa zafarbila na zelenu,tak ak to nepredam v takomto stave,tak ma bude cakat vymena tesnenia pod hlavou a odtlakovanie vsetkych hlav-popripade dat zavarit,alebo zohnat novu.


Str, 05.12.2018, 14:29
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 22.10.2015, 18:08
Príspevky: 118
Bydlisko: ŠALA
Odpoveď s citáciou
MIRO - Aj kamarát mal toto isté ale na chere 2.5 asi ten istý motor a tiež to bolo tesnenie pod hlavou .


Str, 05.12.2018, 19:03
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 18.02.2018, 10:52
Príspevky: 26
Odpoveď s citáciou
peterpreprava píše:
MIRO - Aj kamarát mal toto isté ale na chere 2.5 asi ten istý motor a tiež to bolo tesnenie pod hlavou .


Iba tesnenie? nemal prasknutu ziadnu hlavu?


Str, 05.12.2018, 23:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Je jedno či mal nemal. Ono pri tej robote čo s tým je dať dole hlavy a dať ich minimálne odtlakovať už asi nebude hrať rolu. A zrovna pri tomto kachlaku ak by museli ísť dole hlavy a nevedel som ako kto zaobchádzal z autom tak odtlakovanie a zrovnanie hláv je priam svätá povinnosť ak to nechceš robiť 2x.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Štv, 06.12.2018, 8:04
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 22.10.2015, 18:08
Príspevky: 118
Bydlisko: ŠALA
Odpoveď s citáciou
Andrej to presne napísal . Len pozor na takúto vec.!!!!!! Ked to robili kamarátovi hlavy mal v poriadku . dali ich zbrúsiť , zložili a stále celé zle . zobrali sme to k inému mechanikovi kam nosím od vtedy všetky naše autá /14 / a po rozobratí povedal že chyba bola v tom že síce dal obrúsiť hlavy ale nejaké podložky čo sú tam nedal a tým sa to po pritiahnutí skrížilo a tam bola galiba. Ja sa tomu nerozumiem a nejak detaili si až tak nepamatam ale spravil opravil a chero od vtedy šlape. Možno niekto bude namietať ale ja píšem len čo som počúval nie čo viem urobiť. Možno to niekomu pomože .


Pia, 07.12.2018, 13:31
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
@Peterpreprava :

rozumieš nerozumieš-píšeš správne

hlavy sa musia zrovnávať komplet vrátane tých krajných prítlačných dosiek a cellé sa to robí v prípravku a na jedno upnutie

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 07.12.2018, 13:39
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 22.10.2015, 18:08
Príspevky: 118
Bydlisko: ŠALA
Odpoveď s citáciou
Palo neni väčej radosti ako ked ma ty pochváliš :smt133 :smt133 :smt133 :smt133


Pia, 07.12.2018, 13:44
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 18.02.2018, 10:52
Príspevky: 26
Odpoveď s citáciou
Uz som sa s jednym znamym rozpraval,on mal to iste a upozornoval ma na to,ze vetky hlavy aj s podlozkami sa musia zfrezovat,len najhorsie je to ze musi ist cely motor von,lebo je vsadeny prilis daleko pod torpedo.Grand Cherokee ma strasne zly pristup k zadnym srobom.


Pia, 07.12.2018, 16:45
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 22.10.2015, 18:08
Príspevky: 118
Bydlisko: ŠALA
Odpoveď s citáciou
V tomto ti neporadím ale pamataj - život neni pežíčko :smt162


Pia, 07.12.2018, 17:20
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
miro282 píše:
Uz som sa s jednym znamym rozpraval,on mal to iste a upozornoval ma na to,ze vetky hlavy aj s podlozkami sa musia zfrezovat,len najhorsie je to ze musi ist cely motor von,lebo je vsadeny prilis daleko pod torpedo.Grand Cherokee ma strasne zly pristup k zadnym srobom.



nemusi ist motor von, :smt152 vobec, cocotina priatelu,, :smt151 je to makacka alenemusi ist von,, :smt023

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pia, 07.12.2018, 18:39
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: