Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 22:04
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 8 ] 
 Kúpa 4x4 - Vitara, pajero, LC prado? 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Pon, 31.12.2018, 14:58
Príspevky: 3
Odpoveď s citáciou
Zdravím páni, po zvevezní sa v kolegovom krátkom pajere 3.gen (3,2 DiD) som sa definitívne rozhodol zaobstarať si tiež niečo podobné.
Čo sa týka využitia, tak nepotrebujem žiaden offroad, využijem to naozaj len na poľných cestách na ryby alebo ku chate (žiadne off-road úpravy nie sú v pláne).
Auto by malo byť schopné aj jaždiť po ceste (zhruba 4x ročne výlet cez 500km).
Bol som definitívne rozhodnutý pre krátke pajero, ale čosi som poštudoval o čerpadle Zexel a nuž oprava vychádza na dobrú pálku.
Sám vôbec neviem čo hľadať - celkom sa mi pozdáva aj grand vitara, poprípade Toyota LC Prado (tá už je podstatne drahšia).
Chcel by som niečo spoľahlivé, ktoré pohodlne zvládne cestu/"terén k rybníku, chate" (60%/40%), v manuáli. Nie som žiaden automechanik, takže budem rád ak sa v aute budem čo najmenej vŕtať :)
Rozpočet: 6000+2000€ na prípadný servis
Podobných tém tu je kopec, ale tak hádam poradíte s výberom.


Pon, 31.12.2018, 15:08
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 31.12.2009, 10:40
Príspevky: 37
Bydlisko: Kysucke Nove Mesto
Odpoveď s citáciou
Ahoj,

ak sa ti pokazi to cerpadlo a das ho spravit, tak si myslim, ze sa k tejto teme pri servise uz viac krat nevratis. A cerpadlo sa moze pokazit na kazdom dieselovom aute...
Skus sa previes na vsetkych a co sa ti bude pozdavat si vyber. Pajero a Land cruiser maju aj zadnu uzavierku, grand vitara nie (da sa bez toho zit)
Pozor si daj hlavne na hrdzu a stav pohonu, ale to plati asi pre vsetky auta...

Osobne mam Land cruiser 90 (prado), dlhe cesty zvlada bez problemu, spravil som s nim uz skoro 100 tkm a nemam pocit, ze by to bolo narocne na servis. Oproti kratkemu pajeru mam vacsi kufor.

Kratky patrol alebo terrano z vyberu vypadli?


Pon, 31.12.2018, 18:05
Profil
Čumil

Registrovaný: Pon, 31.12.2018, 14:58
Príspevky: 3
Odpoveď s citáciou
Dík za reakciu, ja osobne nemám žiadneho favorita, nakupujem radšej rozumom ako srdcom.
Pajero: čo sa týka toho čerpadla, tak skoro nikto to nevie opraviť a čo som čítal na fóre, tak ak to už niekto opraví tak to výjde na zhruba 1500€ a to sa mi fakt nechce dávať do 15 ročného auta.
LC 90: Toyotka sa mi najviac pozdáva, ale je to mimo môj rozpočet. Dovezené kusy idú okolo 9-10K a toľko za auto nechcem dať, keďtže som väčšinu času mimo SR, tak by to len zbytočne stálo.
Grand vitara: tá sa mi najviac pozdáva, len neviem ktorý motor či ísť do benzínu alebo do nafty. Tam by som išiel asi už aj do dlhšej verzie, opticky mi to nepríde až také veľké ako dlhé pajero napr.

Nissan som vôbec nepozeral, patrol má tuším nekomfortný podvozok a dá sa pekne upravovať, to ja nevyužijem a o tom Terrane som sa nič nedočítal.

Momentálne som stále v zahraničí, takže to len tak dopredu uvažujem keď prídem v máji na SR, ale najviac sa mi pozdáva tá grand vitara - len neviem či 2. gen alebo už radšej 3.gen


Uto, 01.01.2019, 16:02
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Karoot píše:
patrol má tuším nekomfortný podvozok a dá sa pekne upravovať,

Neviezol si sa,nevies.Ja mam tak mekky ze sa veziem ako v kociari.Len to zas nie je az na neaky velky teren v rychlosti.A upraveny ho nemam skoro niako.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 01.01.2019, 21:10
Profil
Čumil

Registrovaný: Pon, 31.12.2018, 14:58
Príspevky: 3
Odpoveď s citáciou
Ok som rád, že sa tu budeme teraz chytať za slovíčka, patrol skrátka nechcem.
Ak by sa našiel niekto kto jazdí pajero 3.2 DiD alebo Vitaru, tak by som bol rád ;)


Str, 02.01.2019, 1:27
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Pozri este hyundai teracan 2,9tdi tie novsie rocniky to je skoro ako pajero ale cena lepsia . A ked toyotu prado tak skor 120 ale ta uz zacina od 11000e na bazaroch


Str, 02.01.2019, 1:57
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Karoot píše:
Ok som rád, že sa tu budeme teraz chytať za slovíčka, patrol skrátka nechcem.

Ved v poriadku,ja ti moj neponukam ani ho nemam na predaj.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Str, 02.01.2019, 12:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
JOE66 píše:
Pozri este hyundai teracan 2,9tdi tie novsie rocniky to je skoro ako pajero ale cena lepsia . ....


:smt023 ..si ma predbehol ,mam doma momentálne Terracana ,potreboval som niečo s vačšim kufrom ,nakoľko mam dvoch psov ,čiže muselo byt miesto pre klietku/klietky/ + veci pre psov a k tomu ešte cely rybarsky servis a za "normalne" peniaze ,takže som zvolil Terracan a zatiaľ v pohode,na ryby či po dajakej nespevnenej ceste nema problem,takisto pohodlie je v poriadku,ani pri 120km/h nie je nejaky hluk v kabine....samozrejme ,že po kupe som potreboval dajaky bežny servis,to som počital ,čiže vymeny oleja ,gumy a podobne,ale to každe jazdene auto.Pozeral som síce aj Pajera dlhe,Vitary....ale fotka a skutočnost boli častokrat velmi odlišne ,vačšinou Japonci boli dosť hrdzavy a to na fotkach nie je vidno .
Tiež by som sa priklanal k ročniku 2004 a vyššie malo by byt s tymi hranatymi hmlovkami,tam ,že vraj už nie je problem s čerpadlom+vstreky :) a da sa najsť za celkom normalne ceny ,prípadne aj tak keď maš menit "preventivne" čerpadlo +vstreky tak kolko? 700 eur za komplet sa mi zda,čiže prípadne s tym počitat a zbiť cenu pri kupe nižšie. Teracan kupiš aj za 3 tisic aj za 5 tisic a vyššie ..rečiam ,že len "nasadnut a jazdit " by som velmi neveril,radšej si to vymenim sam a mam istotu ,že je to vymenene. Na bežne jazdenie Terracan stači až až +dajaky bežny servis pre začiatok a malo by to služiť,tak držím palce :smt156

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Str, 02.01.2019, 12:53
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 8 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: