Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 15:27
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 25 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Grand cherokee zj 5.2..Pri rozbiehani sa stráca sila prenosu 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Uto, 08.10.2019, 19:56
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Nazdar hoši... Mam taky problém na mojom zj že pri rozbiehani ako keby smykala spojka (pri väčšom plyne) cítim ze sa stráca ťah (prenos sily na kolesá)...ak sa rozbieham plynule tak všetko ôk ak uz idem cca 50 stupim plný plyn krasne podradi a ťahá... Prevodovka radi fakt pekne nekope radi všetky stupne od funguje a pri zaradení rýchlosti a pústeni brzdy sa auto rozbieha... Prídavná prevodovka je quadra track... Keď ju uzatvorím a som v teréne ťahá hneď krasne od spodu bez hore spomínaného prejavu... Dumam nad tým od kúpy auta (kúpil som ho stým ze je zlý automat pan sa moc nevyznal) no a dočítal som sa ze v pridavnej prevodovke je visco spojka... Môže to byť spôsobené práve touto spojkou? Ma hladina oleja v pridavnej vplyv na toto? Je otecena od oleka tak predpokladám ze je ho tam malo... Dúfam že ma potešíte slovami že automat je ôk :D a je to v tej pridavnej prevodovke totiž to fakt ze keď je uzavretá je všetko ôk mi nedá spávať :D


Uto, 08.10.2019, 21:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Máš predfacelift alebo pofacelift? Lebo jedno aj druhé ma quadra trac,ale nie sú úplne rovnaké.No na mojom predfacelifte som mal síce iný problém z pridavkou,ale po výmene za command trac je to úplne iné auto,živšie,tichšie.Takže áno problém môže byť v nej,ale ideálne by bolo navštíviť niekoho kto sa fakt v Jeepoch vyzná.a písal si o oleji v nej,vypusti ho a nalej nový (1,2 ltr)a ak to nepomôže tak rieš ďalej.

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Uto, 08.10.2019, 21:40
Profil
Čumil

Registrovaný: Uto, 08.10.2019, 19:56
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
No v technickom je rok 1995...ale ten olej v pridavnej nemá vplyv na visco spojku že?


Str, 09.10.2019, 7:17
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.11.2006, 22:58
Príspevky: 597
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Visko spojka (ked je funknca) v pridavnej prevodovke NV249 plni funkciu medzinapravoveho diferencialu, t.j. umoznuje do istej miery rozdielne otacky kolies na prednej naprave voci otackam na zadnej naprave, co je potrebne napr. pri zatacani. Zivotnost visko spojky je cca 100 - 150 tis. km. Sam som mal niekolko vlastnych skusenosti s Quadrou. Ked je visko po smrti, s autom sa blbo toci, najma na spevnenych povrchoch, ked sa kolesa nedokazu "odsmyknut", mas pocit ze auto sa "sponuje". Skus si na parkovisku obrat o 180°, co to bude robit. Samozrejme spolu s tymto trpia dalsie sucasti podvozku a najma retaz v pridavnej prevodovke, ktoru moze vytahat az tak, ze zacne mlatit o obal prevodovky, a to je strasny zvuk :D Samozrejme malokto sa pusta do vymeny visko spojky v pridavke, kedze je lacnejsie zohnat pridavku cisto mechanicku, bud CommandTrac NP231, alebo vzacnejsiu SelecTrac NP242.. kazdopadne do silneho V8 sa odporuca skor Command ako menil Pampuch, hoci nema medzinapravovy dif vobec, t.j. na spevnenych povrchoch jazdis len zadok a mozes efektne palit gumy pri rozjazde :-D

Takze aby som sa vratil k tvojmu problemu - visko spojku mas na 99% po smrti ale takmer urcite to nesuvisi s tvojim problemom. Skor to vidim na automat. Pises ze povodny majitel si myslel ze je automat pokazeny, ale ze radi pekne, takze neviem ci si s tym nieco robil - menil si olej po kupe? Ak ano, co si tam nalial? To, ze sa ti to neprejavuje v terene je podla mna tym, ze po preradeni do polohy 4Lo mas v pridavke zaradenu redukciu, t.j. na kolesa sa prenasa nizsi pocet otacok voci otackam motora ako v polohe 4AllTime a tym sa eliminuje preklz v hlavnej prevodovke, ktory pocitujes normalne.

Ak si nemenil olej v automate, urob to (vratane filtra), ale nedavaj tam nic ine ako ATF4, objednaj si z Kotrcinej, alebo najlepsie ked to tam dovezies. Pri vymene oleja by sa mali v tomto automate aj nastavovat brzdiace pasy, to sa robi na urcity maly moment, treba k tomu aj nejake pripravky.. takze radsej do ruk odbornika ;-)

_________________
Dodge Durango 3.6 FlexFuel Limited 2015
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 2,5 TD 2" spacers, Rancho 5000
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 5,9 LX V8 SelecTrac, Flowmaster, K&N
Ex: Jeep GrandCherokee Overland 4.7 H.O. Rancho 5000 1,5"


Str, 09.10.2019, 8:24
Profil
Čumil

Registrovaný: Uto, 08.10.2019, 19:56
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Auto mam doma cca 3 týždne takže som sa k oleju v automate ešte nedostal... Pan predomnou hovoril ze olej nemenil mal ho cca 2-3 roky... Povedal ze to začalo robiť jemu... Keď som vonal olej z rysky nesmrdel po spalenom... Takže by pomohlo vymeniť olej? Našiel som set mopar olej špecifikácie ms... Je vhodná ta značka?... A áno všimol som si podtrhovanie pri zatoceni...
A ešte otázka k čomu slúžia tie brzdove pásy nikde som sa to nedocital... Vopred dakujem


Str, 09.10.2019, 8:58
Profil
Čumil

Registrovaný: Uto, 08.10.2019, 19:56
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
https://www.autodielygafa.sk/Products/f ... f4-1914613. Môžem toto objednať?


Str, 09.10.2019, 9:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.11.2006, 22:58
Príspevky: 597
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Tu je nieco o pasoch v prevodovke popisane: https://itstillruns.com/tightening-band ... 17328.html
Nespravne nastavenie (co na 99% urcite bude, ked sa tomu nikto roky nevenoval), zaroven v spojitosti s opotrebenym olejom moze sposobovat presmyk medzi 1-2 pri akceleracii
Neviem aku konkretnu prevodovku mas vo svojom aute (42RE, 44RE..) pri kazdom type prevodovky sa hodnoty napnutia pasov lisia.
Preto by som to nerobil doma, ak s tym nemas skusenost, ale obratil by som sa na cloveka, co s tym ma skusenosti.

Ano, ta sada je vhodna, olej Mopar ATF+4 (ak je original) je doporucovany vyrobcom.

_________________
Dodge Durango 3.6 FlexFuel Limited 2015
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 2,5 TD 2" spacers, Rancho 5000
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 5,9 LX V8 SelecTrac, Flowmaster, K&N
Ex: Jeep GrandCherokee Overland 4.7 H.O. Rancho 5000 1,5"


Str, 09.10.2019, 11:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Lubos12111 píše:
https://www.autodielygafa.sk/Products/filter-automatickej-prevodovky-olej-mopar-atf4-1914613. Môžem toto objednať?

Áno je to správne a ostatné by som riešil presne podla toho co písal Enduro a aj ja vyššie navštív niekoho kto sa fakt vyzná,lebo mozes prísť o AT. A ak potrebujes cestnú 4x4 tak si zozen selec trac.

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Str, 09.10.2019, 11:35
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
enduro píše:
Tu je nieco o pasoch v prevodovke popisane: https://itstillruns.com/tightening-band ... 17328.html
Nespravne nastavenie (co na 99% urcite bude, ked sa tomu nikto roky nevenoval), zaroven v spojitosti s opotrebenym olejom moze sposobovat presmyk medzi 1-2 pri akceleracii
Neviem aku konkretnu prevodovku mas vo svojom aute (42RE, 44RE..) pri kazdom type prevodovky sa hodnoty napnutia pasov lisia.
Preto by som to nerobil doma, ak s tym nemas skusenost, ale obratil by som sa na cloveka, co s tym ma skusenosti.

Ano, ta sada je vhodna, olej Mopar ATF+4 (ak je original) je doporucovany vyrobcom.

Kedze je to 95ka prevodovka 46RH

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Str, 09.10.2019, 11:37
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
pampuch131 píše:
Lubos12111 píše:
https://www.autodielygafa.sk/Products/filter-automatickej-prevodovky-olej-mopar-atf4-1914613. Môžem toto objednať?

Áno je to správne a ostatné by som riešil presne podla toho co písal Enduro a aj ja vyššie navštív niekoho kto sa fakt vyzná,lebo mozes prísť o AT. A ak potrebujes cestnú 4x4 tak si zozen selec trac.



Nie, nie je to správne. Lebo vysoký filter do 95 nedá. Jedine ak by tam niekto vymenil vaňu za hlbokú (o čom pochybujem)

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Str, 09.10.2019, 15:46
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Sob, 30.05.2020, 21:06
Príspevky: 22
Odpoveď s citáciou
Zdravim všetkých mám
5.2 ZJ rok 97 a problém s prevodovkou mala by to biť RE44 pri rozbiehani na prvom stupni v prevodovke niečo skrka ako keby preskakovali zuby robí to len na jednotke na ďalších stupňoch to už nerobí a nerobí to ani pri zaradení redukcie olej je nový atf 4+ prosím o radu čo by to mohlo spôsobovat


Ned, 07.06.2020, 18:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Noo žeby sme kukli do vešteckej gule? :-D

Môže byť všeličo, od zodratých lamiel, puknutá segerka, vymlátené uloženia .....

A ono prejavila sa to po výmene alebo to robí už pred výmenou a kedy si si to všimol a po akých okolnostiach.

Ono to čo nájdeš v olejovej vani hodne napovie o stave prevodovky. Rovnako aj stav brzdiacich pásov a pod.

Bohužiaľ ak je to mechanický problém tak jedine prevodovka dole a rozobrať a to už môže človek spraviť repas.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 08.06.2020, 7:59
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Makiva píše:
Zdravim všetkých mám
5.2 ZJ rok 97 a problém s prevodovkou mala by to biť RE44 pri rozbiehani na prvom stupni v prevodovke niečo skrka ako keby preskakovali zuby robí to len na jednotke na ďalších stupňoch to už nerobí a nerobí to ani pri zaradení redukcie olej je nový atf 4+ prosím o radu čo by to mohlo spôsobovat


Tam nemaju ake zuby preskakovat. Resp. ak by to bolo tak, tak by museli byt ko planetove prevody. A to by bol trochu iny rachot. A ak sa zamyslis nad tym co si napisal - nerobi to pri zaradeni redukcie- tak by som asi najprv hladal chybu nie v automate ale o prevodovku dalej

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 08.06.2020, 10:05
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Sob, 30.05.2020, 21:06
Príspevky: 22
Odpoveď s citáciou
Auto mam asi mesiac bolo dovezene z talianska v prevodovke bolo málo oleja a prejavovalo sa to dlhým radením a poskubavanim to skrkanie tam bolo tiež po zhodeni vane boli na spodku jemné kovové piliny po naliať nového oleja začala prevodovka pekne radiť bez trhania len to skrkanie na jednotke tam zostalo ešte som rozmýšľal či nebude treba nastaviť pásy či to nemá vplyv na to skrkanie


Pon, 08.06.2020, 10:08
Profil
Učeň

Registrovaný: Sob, 30.05.2020, 21:06
Príspevky: 22
Odpoveď s citáciou
Pri zaradení redukcie to nerobí vôbec


Pon, 08.06.2020, 10:21
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 25 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: