Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 21:07
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 12 ] 
 Grand 5,2 V8 kolišu otačky a vynechava 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Sob, 30.11.2019, 20:18
Príspevky: 6
Odpoveď s citáciou
ahojte kupil som grand v8 LPG 1996 a kolišu mi otačky. na benzine menej no na lpg je to citelne viac. mam pocit ako by vynechaval nejaky valec... Splynovač je OK bol na diagnostike. vstreky repasovane, filtre hadice nove, rozdelovac novy, sviecky, kable tiež, klapka vyčistená. OBD mi pisalo chybu zmiesavania zmes EGR ale uz to nepíše/z nicoho nic to nepise/. Máte niekto tušku čo by to mohlo byť ? Dik


Sob, 30.11.2019, 20:27
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
splynovač (reduktor).je mechanická vec. Neviem.na akej bol diagnostike. Vstreky su repasovane aké? Lpg či benzín? Aj keď teda jedno aj druhé nestojí za nič.
Ale teda ak máš pocit, tak to daj pozrieť niekomu kto vie čo robí.

A nabudúce prosím píš príspevky do tej sekcie kam patria, nech to netreba presúvať

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Ned, 01.12.2019, 14:54
Profil WWW
Čumil

Registrovaný: Sob, 30.11.2019, 20:18
Príspevky: 6
Odpoveď s citáciou
plynar mal celý system na diag. za jazdy sledoval tlak povedal ze co sa tyka plynu je vsetko ok. repasovane boli lpg vstreky. to je jedno, robí to aj na benzíne. skusal som aj motorcek volnobehu, ten pracuje, ked do tej dierky v klapke strcim prst tak tycka z motorceka sa vysunie a otacky klesaju, hned ako ho vyberiem vybehnu do normalu. Ked naraz strmo pridám plyn tak motor ma tendenciu sa pridusiť... Problém stále pretrvava, ked sa motor zohreje cca nad 20 -30C tak ho dusí, ked ho chcem dostat do otaciek a rychlosti musim pomaličky pridávat no aj tak ide tak dosť šklbano... niekedy ako keby aj valce vynechavali niektore, proste len tak sem tam skacká pod plynom a aj na volnobehu. Odsledoval som že ked ide auto na plyne a tak tie otačky kolíšu oveľa viac, ba až tak že sťahuje svetlá.. niekedy aj pri preradení z D do R alebo naopak, uplne skoro zhasnú svetlá aj motor... Z auta mam demontovaný CAT, je tam len tlmič. Lambdu tam nevidím ziadnu, len tu v predu. Ked auto ide na benzín, z výfuku necítim žiadny zvlastny smrad nespaleneho benzinu. Spotreba neviem či je zvýšená.. palubak ukazuje priemer 20l obuté na AT


Pon, 02.12.2019, 11:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Hm asi je správna poznámka vyššie, dať to prezrieť niekomu kto sa v tom vyzná.

Tu bude súbeh viacerých vecí nielen jedna, a to že plynár pozrel ešte neznamená nič. Ako pozrel RJ auta? má fabrickú diagnostiku?? (tých je na SK ako šafranu, a zrovna LPG takú nemajú)

Môže to byť hoc čo. A druhá stránka závisí aj ako je urobené to LPG, lebo môže byť aj tak aj tak a jedno je OK pre auto druhé je OK pre montážnika LPG ale nie pre auto.

Časť toho čo popisuješ vyzerá aj na umierajúce palivové čerpadlo.

A keďže píšeš 96 tak na 90% má aj druhú lambdu, len ju niekto niekedy .......

Tu pomôže len jedno zaniesť niekam kde vedia, lebo takto to bude len varenie v prázdnom hrnci, lebo nik nevidí do auto a do RJ čo sa tam deje.

A môžeš skúsiť vyblikať chybové hlášky cez palubák a kľúčik zapaľovania.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 03.12.2019, 8:55
Profil
Čumil

Registrovaný: Sob, 30.11.2019, 20:18
Príspevky: 6
Odpoveď s citáciou
Obd1 žiadna chyba. Začínam si všímať že je to závislé od počasia. Kolíše to stále, ale ked prejdem po mokrej ceste tak ho dusi asi viac. Lambdy neviem nájsť. Mám tam len tlmič výfuku kat tam nevidím. Je to pred fl...


Uto, 03.12.2019, 16:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
No ved si kúp lambdu,katalyzátor a možno budeš prekvapený.No a diagnostika nie OBD,ale DRB.Skúsenejší upresnia.

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Uto, 03.12.2019, 20:22
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
No a sme doma :-D

Ak pre fl tak modelový rok 95, tudíž 1 lambda.
Takže ak nemáš známeho na STK (a kua dobrého) tak bez katu to emisiami neprejde. Takže ako vyššie Pampúch sprav z toho zase normálne auto, domontuj kat, kľudne aj nejaký voľnejší ale aby tam bol aby zase motor začal fungovať, ono kat a tlmič tam nie sú len tak pre nič zanič. a vymeň prednú lambdu na potrubí mala by byť niekde po spoji výfukových zvodov. Ak ju nemáš tak hľadaj voľný konektor na káblovačke a lambdu doplň. jednak sa ti skľudní motor jednak klesne spotreba a jednak aj prejdeš emisiami.

A potom môžeme ďalej špekulovať.

A apropo, to že neukazuje nejaká univerzál diagnostika nič neznamená že je vsjo v pariadke, ono tou univerzálkou sa dostaneš tak k 10% údajom v RJ ostatné vyčítaš len na fabrickej diagnostike. A občas treba vedieť sledovať hodnoty a rozumieť im nie len čítať chybové hlášky.

A to buď rád že, Tý blbí amíci už mali dávno diagnostiku, a nie len 3-4cm manuál a multimerák aby si zistil závadu na motore ako sme sa trápili z jedným 2l talianom.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 04.12.2019, 8:11
Profil
Čumil

Registrovaný: Sob, 30.11.2019, 20:18
Príspevky: 6
Odpoveď s citáciou
Ten odpojený konektor nieje od lambdy?
http://www.4x4club.sk/pictures/viewer.p ... inkha6.jpg


Str, 04.12.2019, 13:59
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Majky22 píše:
Ten odpojený konektor nieje od lambdy?
http://www.4x4club.sk/pictures/viewer.p ... inkha6.jpg


Nie. To je ohrev bloku motora na 110v
To auto je asi z Kanady alebo severu USA

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Str, 04.12.2019, 17:48
Profil WWW
Čumil

Registrovaný: Sob, 30.11.2019, 20:18
Príspevky: 6
Odpoveď s citáciou
okej Ďakujem.
zajtra teda skusim premerať lambdu.
Vsimol som si dalšiu vec. Skoro každý studený štart mi resetne ten displej kde sú hodiny pri riadiacej páke.
Baterku tam mám Banner 80ah. Pri meraniach za studena si pekne drží kapacitu, nevybíja ju. tak isto aj tie studené štarty sú na brnk... že či to nemá nejaký súvis..


Str, 04.12.2019, 22:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
No otázne je koľko kutilov už poznačilo vozidlo svojou "odbornou" činnosťou.

Niekde je problém v elektrike.

Sťahovať napätie by pri štartovaní rozhodne nemalo.

Sú dve možnosti

1. buď síce tvrdíš že baterka je ok povedzme že je a potom druhá možnosť
2. niekde je kur.. prechodový odpor pri štartovaní a hold najväčší žrút je tam štartér a na ňom spínací solenoid
3. alebo je niečo dobastlené v aute a robí problém (už len maličkosť nájsť to čo vlastne)
4. posledná možnosť - odviesť niekam kde s toho spravia auto ako vyšlo z fabriky.

Lebo toto začína zaváňať ťažkým varením z vody a alchýmiou premeny olova na zlato.

A nik nemá vešteckú guľu, aby poradil čo, všetko bude len pokus omyl a to je jednak čas, veľa času a dukátov. A môže sa stať že sa na chybu ani nepríde.
Ak si veľmo zdatný v elektrike tak si pohľadaj u uja Google manuál k vozidlu a môžeš začať študovať schémy zapojenia elektriky (no niekoľko sto strán), teda za predpokladu že vieš ingliš.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Štv, 05.12.2019, 8:20
Profil
Čumil

Registrovaný: Sob, 30.11.2019, 20:18
Príspevky: 6
Odpoveď s citáciou
baterka vymenená, rozdelovac vycistený, kable vymenené, sviecky vymenené, filtre vymenené, snimace vycistené a furt mu práši... na plyn to ma presne celý čas tendenciu ako keby ho bolo málo a dochádzal by.. /ako pri nedostatku paliva/ prudké zosliapnutie, - dusenie zdochýnanie sklbanie, tak isto stále aj na volnobehu skacká.. neostáva mi nič iné len kontaktovat ZA..


Ned, 08.12.2019, 14:12
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 12 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: