Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 21:01
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10 ] 
 Lift kit ako zistit či tam je 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Uto, 07.01.2020, 15:04
Príspevky: 7
Odpoveď s citáciou
Zdravím Vás ako nový člen a čerstvý majiteľ prvého off road. Prednedávnom som kúpil Pajero 2, ktoré bolo využívané hlavne na off road, ja ho zas potrebujem na prácu a ťahanie vozíkov, plošín, preto ho potrebujem spätne zcivilizovat, kedze Na 33 kach kolesách bola výške po blatnik vpredu 93cm vzadu 98,5 cm a to nemám šancu zapnúť žiaden vozik.

MojE otázky :
1. Vpredu sú tlmiče trail master stage 2, vzadu iron man nitro gas, ako zistit či sú klasické alebo pre zvýšený podvozok? Ak budú predĺžne tlmiče je možné ich použiť s klasickými pruzinami?
2. Ako, pripadne podla coho nastaviť torzky na pôvodnu
výšku? Ak budú menene aj torzky na lift je možné ich nastaviť na pôvodnu výšku auta?

Vďaka za rady


Štv, 13.02.2020, 13:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.11.2011, 13:20
Príspevky: 1461
Bydlisko: B. Bystrica
Odpoveď s citáciou
ahoj
otázočka.. zapnúť vozík nemáš šancu kvôli čomu ? kvôli výške guli ? ak ide iba o toto dá sa znížiť gula, sú na to rôzne originálne systémy len ak by si to chcel officialne mať v poriadku asi by si musel vymeniť typ ťažného v TP.. ale ak ti to je jedno tak len upraviť ťažné aby bola nižšie gula.. otázne skôr podľa mňa bude či sú tam aj menené prevody, či by to pajero na 33pneu vládalo aj ťahať ten vozík :roll:

tlmiče budú podľa všetkého pre zvýšený podvozok.. ak máš teraz zvýšený podvozok musia byť aj tlmiče s iným chodom.. otázne je o koľko cm je zvýšený podvozok.. ale ak dáš na dlhšie tlmiče krátke struny tak si tlmiče odpáliš lebo ti budú búchať na vrchné dorazy. Čiže ak meniť podvozok tak celý ako set ;)

_________________
http://www.safeworks.sk - Výškové práce, Pilčícke práce, Elektroinštalácie


Štv, 13.02.2020, 22:56
Profil WWW
Čumil

Registrovaný: Uto, 07.01.2020, 15:04
Príspevky: 7
Odpoveď s citáciou
No 33ky gumy sa už vymenili za predpísané 235/75 R15 čim sa znížilo O pár cm noc stále je dosť vysoké.
Auto nepotrebujem mať dvihnute teda radšej ako znížiť guľu chcem dať auto do pôvodnej výšky.
Ide mi o to akým spôsobom zistit či sú tlmice normálne alebo zvýšené - či sú na nich nejaké znaky alebo ich odmerať?
A takisto torzky podla coho ich nastaviť na pôvodnu výšku


Pia, 14.02.2020, 15:17
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 12.11.2011, 13:20
Príspevky: 1461
Bydlisko: B. Bystrica
Odpoveď s citáciou
tak ak je na nich presné označenie nejaké tak to vieš pozrieť na nete nejaké parametre, ak tam nič také nevidíš tak zdemontovať tlmič a zmerať max roztiahnutý, max zatlačený. a porovnať s tlmičom origiinál čo tam má byť (bud vygoogliť, alebo niekto tu bude vedieť, alebo možno aj v autodieloch zistíš cez vinko atd. )

_________________
http://www.safeworks.sk - Výškové práce, Pilčícke práce, Elektroinštalácie


Pia, 14.02.2020, 19:42
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Pri tých rozmeroch ktoré si uviedol (výška od zeme po lem blatníka) na 33" pneumatikách to máš tak 3-3,5",možno aj 4.

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Pia, 14.02.2020, 20:15
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 06.01.2018, 15:26
Príspevky: 35
Bydlisko: Malcov-Bardejov
Odpoveď s citáciou
Mna by zaujimalo vysvetlenie ked niekto povie ze ma napr.4ku lift a podobne... ako sa to určuje presne? Dokonca som sa s tym stretol ze tak vravia aj u vozidlach s listovym podvozkom.
Dakujem

_________________
Suzuki Samurai Santana 1,3

Myslel som že mám Japonský Samurai...
No podľa štítku mám Land Rover vyrobený v Španielsku...


Uto, 18.02.2020, 22:28
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
pneumont píše:
Mna by zaujimalo vysvetlenie ked niekto povie ze ma napr.4ku lift a podobne... ako sa to určuje presne? Dokonca som sa s tym stretol ze tak vravia aj u vozidlach s listovym podvozkom.
Dakujem

Univerzalna definicia velkosti liftu je ako velmi sa ti zdvihne vyska kabiny pripadne ramu oproti zemi v porovnani s povodnou situaciou iba instalaciou lift kitu. Teda odhliadnuc od vymeny pneumatik, alebo napriklad zvysenia karoserie oproti ramu, ked hovorime o podvozkovom kite. A lit kity su samozrejme rozne, od liftov IFS (nezavisle zavesenych kolies) cez lifty pevnych naprav s perovymi alebo listovymi pruzinami az po vzduchovo ci hydraulicky pruzene podvozky. Lift kit si robim aj ja na 9ton nakladak s tuhymi napravami a listovymi perami - jednoduchymi pridaniami listov pruzin, vymenou tlmicov a nejakymi mensimi detailami.
Ako som pisal, moze byt aj lift karoserie, ked sa do montaznych bodov medzi ramom a karoseriou vlozia podlozky - robi sa to typicky preto aby sa dali vlozit vacsie kolesa a neboli obmedzovane vykrojeniami blatnikov, zvlast pri velkom rozsahu pohybov naprav, menej casto pre extremnu schopnost pruzenia pohltit dostatocne velke energie pri skokoch pri pretekarskych specialoch napriklad.


Str, 19.02.2020, 20:19
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 06.01.2018, 15:26
Príspevky: 35
Bydlisko: Malcov-Bardejov
Odpoveď s citáciou
Dakujem za super vysvetlenie... No ale ked niekto povie mam tam Dvojku Lift...napr u Patrola.
Čo tym mysli? Dvojkou...
Nejaka miera alebo čo???

_________________
Suzuki Samurai Santana 1,3

Myslel som že mám Japonský Samurai...
No podľa štítku mám Land Rover vyrobený v Španielsku...


Štv, 20.02.2020, 22:43
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1811
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
2ka lift = 2 palce = cca 5 cm

_________________
Bývalý offroadak


Pia, 21.02.2020, 6:53
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 06.01.2018, 15:26
Príspevky: 35
Bydlisko: Malcov-Bardejov
Odpoveď s citáciou
OK...toto som potreboval vediet...dakujem

_________________
Suzuki Samurai Santana 1,3

Myslel som že mám Japonský Samurai...
No podľa štítku mám Land Rover vyrobený v Španielsku...


Pon, 24.02.2020, 22:13
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 10 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: