Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 20:36
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 12 ] 
 blokovanie brzd 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Ned, 22.03.2020, 19:35
Príspevky: 6
Odpoveď s citáciou
Dobrý večer. Som čerstvým majiteľom JEEP Cherokee KJ r.v. 2005, 2,8 CRD. má najazdených niečo cez 230tis. Po jednom zatiahnutí ručnej mi začala blokovať ľavá zadná strana. Vymenil som lanka ručnej brzdy, vymenil som brzdové dosky, pre istotu komplet a bakne ručnej brzdy, komplet brzdovú kvapalinu, všetko som sa snažil drôtenou kefou vyčistiť (myslím tým plochy na plávajúcom strmení aj na protikuse, ale stále cítim smrad z brzdového obloženia a ľavý zadný brzdový kotúč je neporovnateľné teplejší ako ostatné. Poprosím o radu, ak by ste mali niekto skúsenosť, čo by som ešte mal skontrolovať, resp. v čom by mohol byť ešte problém.
Vopred ďakujem.


Ned, 22.03.2020, 19:46
Profil
Frajer

Registrovaný: Pon, 31.12.2018, 15:41
Príspevky: 208
Bydlisko: TN Mitice
Odpoveď s citáciou
Ak som správne pochopil, tak máš vzadu kotúče, ktoré majú v sebe bubnovú ručnú brzdu, ako mám aj ja.
Minulý rok som kvôli STK riešil ručnú brzdu, lebo sa zadrhávalo lanko a skoro vôbec mi nebrzdila.
Po výmene v servise mi ide páka na cca 6-7 zubov, na STK to bolo OK.
V servise mi povedali, že to tak má byť, lebo pri dotiahnutí lanovodov už začali šúchať pákne o bubon.
Toto potom spôsobuje prehrievanie celého kotúča.
Daj hore celú zadnú nápravu a potoč kolesami, je možné, že máš moc pritiahnutý lanovod.

_________________
OPEL Frontera A 2.2i 16V benzín http://www.strechy-tono.sk


Ned, 22.03.2020, 20:24
Profil WWW
Čumil

Registrovaný: Ned, 22.03.2020, 19:35
Príspevky: 6
Odpoveď s citáciou
Ďakujem za reakciu. Mne ide ručná tiež na 6-7 zubov, takže lanovody to nebudú. Skôr som chcel vedieť či nemá niekto skúsenosť s piestikmi, čítal som na fóre niekde na stránkach písaných po anglický, že vraj piestiky majú životnosť niekde medzi 230 - 250 tis. km a potom vraj ich treba vymeniť, lebo ak som to dobré z angličtiny pochopil, tak vraj piestiky nie sú kovové, ale z nejakého tvrdeného plastu či pertinaxu a tie vraj po takých km zvyknú zadrhávať.


Ned, 22.03.2020, 20:34
Profil
Frajer

Registrovaný: Pon, 31.12.2018, 15:41
Príspevky: 208
Bydlisko: TN Mitice
Odpoveď s citáciou
Ale píšeš, že ti to začalo robiť po zatiahnutí ručnej brzdy, ja by som sa tam zameral.
Pokiaľ sa nastavuje samostatne ľavá a pravá strana, pozri, či nie je tá ľavá viac dotiahnutá.
za to nič nedáš.
Ešte jedna vec, menil si aj kotúče vzadu, keď si dal nové obloženie?
Ja som mal jeden bubon v prdeli, lebo nejaký blb predomnou moc dotiahol lanovod, tak som musel meniť oba zadné kotúče.
Brzdy sú základ bezpečnosti, tam nikdy nešetrím.

JEEP-akov je tu dosť, určite ti dajú kompetentné rady, ako je to s tými piestikmi :wink:

_________________
OPEL Frontera A 2.2i 16V benzín http://www.strechy-tono.sk


Ned, 22.03.2020, 21:28
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Tak ak ručná je OK, teda nie je príliš doťiahnutá (ono to cítiť ak to nadstavuješ a potočíš rukou kolesom či drhne alebo nie) tak na 99% máš problém z hlavnými brzdami.

keď si menil kotúč - v akom stave bol - pod minimálnym limitom, alebo ešte bol pre dlimitom hrúbky? Rovnako platničky ak boli zodraté do tla tak sa ti vysunul piestik viac ako by mal a začína sa zasekávať. Takže repas brzdiča, alebo nový. Bežná vec na jeepe a nielen KJ, trpia tým bežne všetky modely sa dá povedať, ale na 90% je to spôsobené majiteľmi vozidiel alebo odborným servisom.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 23.03.2020, 8:01
Profil
Čumil

Registrovaný: Ned, 22.03.2020, 19:35
Príspevky: 6
Odpoveď s citáciou
Zdravím Andrej, asi sa budem musieť zamerať na brzdič, tak ako píšeš, to napadlo aj mne, ale chcel som si to potvrdiť s niekým, kto má skúsenosti s JEEP-om. Doštičky boli konkrétne na tomto kolese úplne do tla, takže piestiky asi boli na maximum von. Repas brzdiča, mal si na mysli výmena piestikov, gumičky a prachovky, alebo si myslíš, že bude potrebné preleštiť aj teleso brzdiča, t.j. tam kde sa piestiky zasúvajú. A teda ak máš skúsenosti, tak piestiky sú kovové, alebo nejaké iné? A je pravda, že sa predávajú na daný typ vo viacerých priemeroch a dĺžkach, alebo je to iba fáma?


Pon, 23.03.2020, 20:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Zdravím

Repas v zásade je výmena piestika, tesniacej gumička a manžety, poprípade výmena vodítok a manžiet na vodítku. Ak by bolo nutné robiť vnútro brzdiča, tak je jednoduchšie kúpiť nový. Piestiky na väčšine sú niečo na spôsob pertinaxu. Ak si mal to čo mal tak ti piestik trochu narástol do priemeru a blokuje sa. Čo robil brzdy na svojich autách tak poväčšinou stačilo vymeniť vnútro niekedy len manžety a tesniace gumička, zalapovať piestik a vyčisti brzdič od bordelu. Ale to je skôr taká prevencia, ináč menili sme zároveň aj piestik. Druhým problémom sú vodítka, ak su vydraté tak sa dokáže brzdič skrížiť a zase blokne brzdy. Treba pozrieť aj to, ak je jednostranne vodítko zodraté tak meniť.

A či je viacej druhov priemerov netuším, nakoľko za tých xy rokov som kupoval tam kde vedia čo predávajú. Diel má jasné katalógové číslo, tým je daný jeho rozmer, kto to nepochopil a snaží sa predávať poľa rozmerov tak zrejme sa snaží predať niečo čo tam nemá byť, alebo sa domnieva žeby mohlo pasovať. jeep je dosť lego najmä staršie ročníky, nie ako eu kde na jeden model je aj 10 druhov brzd, lebo šetrenie.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 25.03.2020, 8:07
Profil
Čumil

Registrovaný: Ned, 22.03.2020, 19:35
Príspevky: 6
Odpoveď s citáciou
Dobrý večer Andrej,
veľmi pekne zatiaľ ďakujem, pustím sa do repasu, predpokladám, že až sa trošku uvoľní situácia, tak nebude problém nakúpiť diely a potom sa do toho pustím. Dám potom vedieť, ako som dopadol.
Zatiaľ ďakujem pekne za cenné rady a viac menej sa mi len potvrdilo to, čo som si myslel aj ja.
Ak ale máš typy na nejaké e-shopy na JEEP, s ktorými máš dobré skúsenosti, tak aj takú informáciu uvítam.
Ešte raz ďakujem pekne.


Str, 25.03.2020, 21:02
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
https://eshop.jeepparts.sk/cs/catalog/j ... gram/1078/

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 26.03.2020, 1:10
Profil WWW
Čumil

Registrovaný: Ned, 22.03.2020, 19:35
Príspevky: 6
Odpoveď s citáciou
Nazdar palo-cherokee,
ďakujem pekne za typ na e-shop. Už som si ho pozrel, tak mám pocit, že asi tam zoženiem všetko čo potrebujem.
Pekný večer.


Štv, 26.03.2020, 19:09
Profil
Čumil

Registrovaný: Ned, 22.03.2020, 19:35
Príspevky: 6
Odpoveď s citáciou
Zdravím priatelia, pozháňal som veci na odporúčanom portáli, ale teraz by som potreboval poradiť, či poznáte dobrého mechanika na JEEP v Košiciach, alebo v blízkom okolí.
Za odporúčania vopred pekne ďakujem.


Str, 15.04.2020, 22:20
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Hunter píše:
Zdravím priatelia, pozháňal som veci na odporúčanom portáli,.....


No to asi ťažko. Aspoň o tom neviem :roll:

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 17.04.2020, 0:33
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 12 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: