Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 14:56
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Nissan TerranoII automat, problem pri pohynani 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Uto, 05.01.2021, 19:21
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Dobry den,
potreboval by som poradit. Mam terranoII 2,7TDI rv2001, automat. Pri pohynani dopredu mi auto zacne sklbat a je problem sa pohnut, robi to aj pri zaradeni 1., 2., stupna aj redukcie, pri zaradenej spiatocke ide po stlaceni plynoveho pedalu hned do tahu. na neutrale ho vytocim bezproblemov do vysokych otaciek. dakujem.


Uto, 05.01.2021, 19:31
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 25.05.2008, 14:34
Príspevky: 107
Bydlisko: galanta
Odpoveď s citáciou
zdravim ja som mal problem pri preradovani 3 do 4. trhalo to velmi, po vymene oleja v A/T prevodovke to ide ako nove faro:)..treba zistit kedy bol meneny olej


Str, 06.01.2021, 23:35
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Kedy bol meneny olej?Kolko ho je v prevodovke?

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 07.01.2021, 10:11
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Prevodovku treba zdiagnostikovať ale to by mal robiť človek, ktorý má skúsenosti s automatmi. Pokiaľ na spiatočku ide ale dopredu šklbe, tak je otázne, či je nedostatok oleja. Spustenie zbytkov starého oleja a naplnenie novým, výmena filtra je len pokusom, či sa preberie alebo nie. Samozrejme je dôležité, či niečo ukáže diagnostika. Veľa záleží koľko kilometrov tá prevodovka reálne zvládla, či sa v nej menil pravidelne olej, filter, a ako veľmi bola namáhaná, napr. ťahaním alebo náročnou jazdou v teréne.


Štv, 07.01.2021, 13:39
Profil
Čumil

Registrovaný: Uto, 05.01.2021, 19:21
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Vdaka za rady, auto ma 200 tis. olej v prevodovke este nebol, meneny. Potreboval by som to asi najprv zdiagnostikovat. Nahodou niekto v okrese BR co by sa mi na to vedel pozriet?


Ned, 17.01.2021, 21:35
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
[quote="Marek9999"]auto ma 200 tis. olej v prevodovke este nebol, meneny. .../quote]

Akurát že ten olej mal byť vymenený už aspoň 2x.
Alebo inak aj máš tam "doživotnú náplň". Do konca životnosti prevodovky. Čo sa asi práve stalo.
Ale výmenu skúsiť môžeš. Nič viac tým už nepokazíš. A možno motyka vystrelí....

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Ned, 17.01.2021, 23:03
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Marek9999 píše:
auto ma 200 tis. olej v prevodovke este nebol, meneny.

:smt017 Ajaj,ako Palo pise predomnou.Je mozne ze su zodrane lamely a uz mozno ani vymena oleja nepomoze.Mozno aj ano ked sa vymeni olej aj filter :smt139

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 18.01.2021, 19:47
Profil
Čumil

Registrovaný: Uto, 05.01.2021, 19:21
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
No chlopy, prevodovka dosla do stavu kompletnej destrukcie, uz sa neda ani pretocit, muselo sa daco rozsypat dnuka. Nahodou niekoho co by bol ochotny sa v nej povrtat nepoznate?


Štv, 21.01.2021, 19:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Budes mat rozumnejsie kupit z niecoho havarovaneho.Zakladne suciastky odhadujem 800 € a viac.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 21.01.2021, 20:03
Profil
Čumil

Registrovaný: Uto, 05.01.2021, 19:21
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Len jazdenka moze dopadnut rovnako ako moja povodna, radsej by som kus priplatil a dal to spravit na novo. Firiem co repasuju je hodne ale nemam ziadnu skusenost co je overene.


Štv, 21.01.2021, 21:59
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 31.01.2017, 20:46
Príspevky: 20
Odpoveď s citáciou
Priprav si 2000€ aspoň mňa to toľko stálo.Repas.K tomu prirátaj tak tri mesiace čakania,samozrejme podľa toho ako rýchlo zoženie súčiastky


Pia, 22.01.2021, 15:25
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Marek9999 píše:
prevodovka dosla do stavu kompletnej destrukcie, uz sa neda ani pretocit,

Ty necakaj ze ti vymenia 1 suciastku a prevodovka bude ako nova.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 22.01.2021, 18:47
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
[quote="martin1973"]Priprav si 2000€ aspoň mňa to toľko stálo.Repas.K tomu prirátaj tak tri mesiace čakania,samozrejme podľa toho ako rýchlo zoženie súčiastky[/quote]

No neviem, kto opravuje prevodovku za 3 mesiace, rozhodne by som tam nechodil, ked sú dielne, kde prevodovku vymenia za repasovanú behom pár dní.
Ked som pred rokmi chcel prvýkrát meniť olej v automate, tak som si zmyslel, že pôjdem do autorizovaného servisu. Tu som zistil, že to bude trvať cca 3 dni a aj cena bola dosť nepríjemná. Tak som začal hľadať na internete, našiel som chlapíka, kde mi to vymenil na počkanie, kde som bol pri tom od začiatku do konca, a videl som čo robí, a cena bola polovičná.


Pia, 22.01.2021, 21:59
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
OGO píše:
No neviem, kto opravuje prevodovku za 3 mesiace, rozhodne by som tam nechodil, ked sú dielne, kde prevodovku vymenia za repasovanú behom pár dní.


Hm... Teória je to pekná. To by ale tú repasovanú museli mať skladom ako výmenný diel. A to je pri prevodovkách do áut ktoré sa tu vyskytujú rádovo v 10kach kusov dosť nereálne.

A asi si nikdy nerobil 20 ročnú automatku. Ono to nie je vždy také easy zohnať do toho všetky veci. Resp. je to dosť výrazne aj o cene. Lebo veľa vecí sa už nevyrába, prípadne naše zastúpenie značky ti zadrbe takú cenu že to až pekné nie je.
Ja som napríklad minule na nejaké diely do jednej atypickej US prevodovky z 60tych rokov čakal 4 mesiace
Lamely a tesnenia zoženieš väčšinou v pohode a relatívne rýchlo. Hydromenič ak nič iné tak dáš zrepasovať. A ak to má byť poriadne, tam to kľudne môže byť aj 2-3 týždne. A ak sú poškodené nejaké "tvrdé časti" - súkolia, planéty alebo nebodaj obal, prípadne vydreté kanály vo valvebody, tak zháňaš a zháňaš...prípadne dáš vyrobiť, upraviť....

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 22.01.2021, 22:34
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Uto, 31.01.2017, 20:46
Príspevky: 20
Odpoveď s citáciou
No ja som dosť veľký problém v okolí Košíc nájsť niekoho kto robí automaty.Našiel som firmu v Ružomberku,ale tí chceli celé auto a to bol pre mňa problém tam ho dostať.Ďalej som našiel firmu v Prahe ,tí mi vedeli dodať prevodovku skoro hneď ,dovážali ich odniekiaľ z Nemecka a ktomu úžasnú sedemdňovú záruku :D :shock: .Cena bola menšia ako som zaplatil za repas.No nakoniec som našiel v KE dvoch čo to robia.Prvý by mi ju zobral,ale trebolo čakať asi mesiac až dva pokiaľ na ňu príde rad a potom podľa závažnosti poruchy aj tri mesiace možno viac.No a druhý mi ju zobral asi otýždeň po dohovore.Videl som ju rozobratú a boli poškodené ozubené kolieska aj iné súčiastky.Preto tak dlho čakal na veci.Aj že nieje jednoduché objednávať s katalógu ,nepasovali mu tam objednávacie čísla.Najdlhšie čakal na nejaký brzdiaci pásik.Toľ moje skúsenosti.Rozhodol som sa pre repas aj keď drahší ale viem že to je dobre urobené.Pri výmene z auta do auta nikdy nevieš čo dostaneš pri takej drahej veci.Asi tak


Sob, 23.01.2021, 0:10
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: