Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 17:27
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 36 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
 Pajero 3.2DI-D problem s aut. prevodovkou 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Uto, 09.02.2021, 13:44
Príspevky: 20
Odpoveď s citáciou
palo-cherokee píše:
Ak vytekala z chladica chladiaca kvapalina, tak je nieco zle. Okrem toho zrovna chladiaca kvapalina je dost napchata antikoroznymi prisadami. Takze ak to nieco zozralo, tak skor voda a cestarska sol.


Nie, vytekal olej z AT prevodovky, ktory je chladeny v hlavnom chladici, kde je aj chladiaca zmes motora. Ten olej z AT je privadzany do toho chladica spolocneho s vodou, ale ma v nom svoj vlastny okruh. A zoxidovana bola rurka, na ktoru je napojena gumena hadicka. Ta hlinikova rurka zoxidovala zrejme vplyvom tej soli, ako pises. Pofotim to a dam to tu coskoro. Problem je, ze ta privodna rurka (aj vyvod - je presne taky isty) sa da vysrubovat a vymenit, ale kupit sa zrejme neda, kvoli 10cm hlinikovej trubke sa asi kupuje komplet cely chladic motora. Okrem toho sa olej z AT chladi este v dalsom pridavnom chladici, ale tam je to v poriadku.


Ned, 14.02.2021, 19:50
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
To bola reakcia na tomasovu poznamku.
A nie je to nic neobvykle. Tecuce trubky a hadice AT riesime pomerne casto. A tie natrubky do chladicov su relativne bezny sortiment. Ten system chladenia nie je nic specificke ani prevratne . Pouziva sa to na autach s AT minimalne 40 rokov.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Ned, 14.02.2021, 20:33
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Uto, 09.02.2021, 13:44
Príspevky: 20
Odpoveď s citáciou
A kde sa daju kupit tie natrubky? Lebo ziadny program mi neukazal samotne natrubky, vzdy to bolo na obrazku sucastou hlavneho chladica... Myslis, ze sa daju pozhanat? Ja som to prelestil a momentalne je to ok, ale do buducnosti je lepsie to vymenit.


prosim nekvotuj zbytocne predchadzjuci prispevok. P.Ch.


Ned, 14.02.2021, 21:05
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
[quote="delux415"]... sa da vysrubovat a vymenit, ale kupit sa zrejme neda, kvoli 10cm hlinikovej trubke sa asi kupuje komplet cely chladic motora......[/quote]

To by sa dalo aj vyrobiť.


Ned, 14.02.2021, 22:49
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Mam hlavny chladic z 3,8 z 4 pajera aj s trubkami ale ci tie natrubky su rovnake aj na 3,2 did je otazne lebo na diezlaku je chladic iny ked som trochu pozeral na fotky 3,2 . Ale ked som pozeral tie hlinikove natrubky-trubky tak dalo by sa to vyrobit :D


Pon, 15.02.2021, 1:39
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 09.02.2021, 13:44
Príspevky: 20
Odpoveď s citáciou
Zdravim vsetkych, pri oprave rurky a hadicky chladica prevodovky som zistil, ze z chladica intercoolera "bafka"vzduch pri nastartovanom motore, zrejme som niekde chytil zospodku dekel a ten poskodil chladic. Je tam mala netesnost medzi jednotlivymi clankami chladica, nic velke ale predsa. Original oznacenie chladica je MR404751. Ak by mal niekto na predaj za rozumnu cenu, bol by som vdacny. Mozno to je viacmenej kozmeticka vada, ale rad by som to dal do poriadku.


Uto, 23.02.2021, 17:48
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 36 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: