Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 11:02
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 106 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
 LED rampy 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.11.2015, 16:20
Príspevky: 20
Odpoveď s citáciou
Pozdravujem páni,

Viete mi prosím poradiť ako je to momentálne s LED rampami na Slovensku ?
Trocha som sa pozabudol, že tu u nás žijeme v dopravnej inkvizícii a objednal som si LED rampu priamo z USA ...
Samozrejme až po rozbalení doma mi došlo, že nemá žiadnu CE ani ROHS certifikáciu.
Viem ju nejako dodatočne certifikovať, alebo použiť cerifikát z inej rampy od lokálneho predajcu ?
Lampu samu o sebe meniť za inú nechcem, je originál prispôsobená na moje auto, vrátane špeciálnych držiakov. Iná rampa by mi neriešila problém i keď sú lacné.
Vďaka vopred za akúkoľvek radu.

_________________
RAM 1500 TRX 2021 6.2L V8 Supercharged 524KW


Štv, 13.01.2022, 22:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Samostatny vypinac zo svetelnou signalizaciou,nezavisly na ostatnom osvetleni z definiciou pracovnych svetiel.A vysvecuj si kolko chces. :smt156

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 13.01.2022, 22:51
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.11.2015, 16:20
Príspevky: 20
Odpoveď s citáciou
Milan píše:
Samostatny vypinac zo svetelnou signalizaciou,nezavisly na ostatnom osvetleni z definiciou pracovnych svetiel.A vysvecuj si kolko chces. :smt156


Ono v aute už predpripravu na samostatný vypínač mám od vyroby (6 kusov dokopy), takže tam som ju i planoval zapojiť. Dokonca má rampa v predu i odnimatelny plastovy kryt. Samozrejme že ju chcem len na offroad jazdy.
Ide mi ale hlavne o to, že ak ma naši príslušníci zastavia počas bežnej kontroly, alebo nebodaj ešte milší pán na STK sa v tom začne vŕtať, tak nemám absolútne žiaden certifikát k nej a myslím, že niekedy to bolo tak, že čo nemá CE cerifikát, to ani nesmie byť na aute namontované ( i keď sa to nepoužíva).
Alebo sa niečo zmenilo už v tomto smere ?


Prílohy:
Poznámka: 6x tlačidlo na dodatočnú montáž
AUX switches.jpg
AUX switches.jpg [ 76.33 KiB | Zobrazené 1820 krát ]
Poznámka: LED rampa
72950bd.jpg
72950bd.jpg [ 123.38 KiB | Zobrazené 1821 krát ]

_________________
RAM 1500 TRX 2021 6.2L V8 Supercharged 524KW
Štv, 13.01.2022, 23:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Musi ti ale ten vypinac pri zapnutej rampe svietit.Ja mam tak cuvacku halogen a vypinac mi svieti na zeleno.Uz 18 rokov.Na stk ani neskusa.Nie je to vybava auta a pracovnych svetiel mozes mat kolko chces.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Štv, 13.01.2022, 23:40
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Ked ju das hore na strechu tak aj keby mala ta led rampa homologizaciu-certifikat tak ju mozes pouzivat len na svietenie mimo spevnenych ciest a musi byt napojena na osobitny vypinac s svetelnou kontrolkou. Ale ked chces mat poriadne pridavne dialkove s ,,certifikatom ,, a legalne tak kup momentalne najsilnejsie a teraz aj najdrahsie okruhle led dialkove svetla Lazer sentinel elit a 1par osobitne napojeny na cez relatko s vypinacom od dialkovych a mas vystarano a rongenujes + das k tomu aj tu rampu na strechu :-D .
No a teraz k autum . Mas ram TRX 6,2 s kompresorom ? Lebo skusal som ram-ku 1500 ale len 5,7 hemi limited s lpg ale na moj vkus zbytocne 22 disky + slabe brzdy a rebel nema cestnu stvorkolku . A TRX maju len v Autooutlete v Hodonine ale cena vysia o 50000ecok,ze kolko km mas na nom nabehane ? A ked mozes napis Plusy a minusy nech som v obraze . Pozeral som,ze poliaci aj do toho tiez davaju Prins splynovac a bez problemov :D


Štv, 13.01.2022, 23:52
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.11.2015, 16:20
Príspevky: 20
Odpoveď s citáciou
Milan píše:
Musi ti ale ten vypinac pri zapnutej rampe svietit.Ja mam tak cuvacku halogen a vypinac mi svieti na zeleno.Uz 18 rokov.Na stk ani neskusa.Nie je to vybava auta a pracovnych svetiel mozes mat kolko chces.


Tie ovládacie tlačidlá majú zabudované ledky (nad tlačidlom 3 a 4 svietia na obrázku). Dajú sa dokonca nastaviť v systéme tak, že buď fungujú ako tlačidlo vypni/zapni, alebo funguju len pokial sa drzia zopnute, takze s tym by problem byt nemal. Rampa sa montuje nad predne sklo, zavadziať vo vyhlade určite nebude.
Takže pracovne svetla nemusia mať žiaden certifikat ? Určite ?

_________________
RAM 1500 TRX 2021 6.2L V8 Supercharged 524KW


Štv, 13.01.2022, 23:58
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.11.2015, 16:20
Príspevky: 20
Odpoveď s citáciou
JOE66 píše:
Ked ju das hore na strechu tak aj keby mala ta led rampa homologizaciu-certifikat tak ju mozes pouzivat len na svietenie mimo spevnenych ciest a musi byt napojena na osobitny vypinac s svetelnou kontrolkou. Ale ked chces mat poriadne pridavne dialkove s ,,certifikatom ,, a legalne tak kup momentalne najsilnejsie a teraz aj najdrahsie okruhle led dialkove svetla Lazer sentinel elit a 1par osobitne napojeny na cez relatko s vypinacom od dialkovych a mas vystarano a rongenujes + das k tomu aj tu rampu na strechu :-D .
No a teraz k autum . Mas ram TRX 6,2 s kompresorom ? Lebo skusal som ram-ku 1500 ale len 5,7 hemi limited s lpg ale na moj vkus zbytocne 22 disky + slabe brzdy a rebel nema cestnu stvorkolku . A TRX maju len v Autooutlete v Hodonine ale cena vysia o 50000ecok,ze kolko km mas na nom nabehane ? A ked mozes napis Plusy a minusy nech som v obraze . Pozeral som,ze poliaci aj do toho tiez davaju Prins splynovac a bez problemov :D



Servus,
Táto Rampa má 480W, čo na Offroad bohate postačuje myslím. Nechcem len byť "pomilovaný" príslušníkmi, alebo na STK, pretože držiaky sa montujú skrz strechu a demontovať to by bola nočná mora :(
Ano 6.2 Kompresor. Tiez z Autooutletu v Prahe.
Momentálne 3200Km, bol som začiatkom decembra pre neho po pol roku vybavovačiek pomaly (homologizuju to cez DE a prihlasenie je tiež z DE na polícii ). Stále jazdim na zelených značkách ešte, pretože u nás poznáme len dva rozmery EČV a ani jeden mi do zadu nevojde ... EČV na traktor alebo 4-kolku by pasovala, ale ... Slovakistan :?
Plyn do kompresora NIKDY !!! Ak nemáš "na to" tak si také auto radšej nekupuj. Plyn už dodrbal pár motorov na TRX. Je to v podstate Hellcat a ten papá len premium ... tým som sa dostal snáď k jedinému mínusu :smt005 Ale na druhej strane, počítal som s tým, keď som auto kupoval .
Aaaa... ešte jeden nedostatok to má, obmedzovač na 188Km/h ... lebo motor si pýta kľudne aj do 300 :smt005

Ináč je to neskutočný stroj ... z 0 na 100 za 3,8 sek. pri 3 tonách a jazda 100-vkou po poli ako po okreske . Proste nezmar. Má to 85% podvozku vymeneného a spevneného oproti klasickému RAMu, je to skoro o 20 širšie a 8cm vyššie, aktívne 2,5" tlmiče, detekcia skoku (mäkký dopad). Dostal som sa zatiaľ všade a odvšadiaľ. Samozrejme hlboké blato a veľmi sypké podklady mu pri tej váhe budú robiť problém, ale to by mohli vyriešiť iné, 37" gumy a 2" výšky na viac ... plánujem v tomto roku .

_________________
RAM 1500 TRX 2021 6.2L V8 Supercharged 524KW


Naposledy upravil Erricco dňa Pia, 14.01.2022, 0:12, celkovo upravené 1



Pia, 14.01.2022, 0:09
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Erricco píše:
Takže pracovne svetla nemusia mať žiaden certifikat ? Určite ?

Presne tak,kludne cez ten vypinac namontuj a ako aj Joe pisal,cez relatko.Mne raz aj relatko zhorelo na pridavnych,som mal 4 ks a teraz podla predpisu 2.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 14.01.2022, 0:11
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Erricco píše:
Samozrejme hlboké blato a veľmi sypké podklady mu pri tej váhe budú robiť problém,

Ja som moje nikdy nemal utopene v neakom sajrajte ale z Tisovca som raz prisiel riadne zadrbany.2 dni rozoberania,wapkovania a na dvore tona bordelu.Asi som uz zostarol,ako vidim jamu z blatom tak ju radsej obidem ak sa da ako ju prejdem :-D Vzdy si predstavim to umyvanie :smt021

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 14.01.2022, 0:17
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.11.2015, 16:20
Príspevky: 20
Odpoveď s citáciou
Milan píše:
Erricco píše:
Samozrejme hlboké blato a veľmi sypké podklady mu pri tej váhe budú robiť problém,

Ja som moje nikdy nemal utopene v neakom sajrajte ale z Tisovca som raz prisiel riadne zadrbany.2 dni rozoberania,wapkovania a na dvore tona bordelu.Asi som uz zostarol,ako vidim jamu z blatom tak ju radsej obidem ak sa da ako ju prejdem :-D Vzdy si predstavim to umyvanie :smt021


Ono hlavne pri staršom aute to už často ide dole aj časťou karosérie pri silnejšej wapke :smt022 Môj "Paťo" by mohol povedať, keby vedel rozprávať :lol:

_________________
RAM 1500 TRX 2021 6.2L V8 Supercharged 524KW


Pia, 14.01.2022, 0:21
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.11.2015, 16:20
Príspevky: 20
Odpoveď s citáciou
Milan píše:
Erricco píše:
Takže pracovne svetla nemusia mať žiaden certifikat ? Určite ?

Presne tak,kludne cez ten vypinac namontuj a ako aj Joe pisal,cez relatko.Mne raz aj relatko zhorelo na pridavnych,som mal 4 ks a teraz podla predpisu 2.


Tie tlačidlá su napojené cez relátka už od výroby, niektoré 20A a niektoré 40A
Moja Rampa má 480W pri 12V to je rovných 40A, takže horieť by sme nemali ... ak to zapojím na správne relátko :lol:

_________________
RAM 1500 TRX 2021 6.2L V8 Supercharged 524KW


Pia, 14.01.2022, 0:24
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
No ale ked to das na strechu tak musi idealne 20 cm od hornej casti okna smerom dozadu. Lebo ak blizsie tak sa ti svetlo bude odrazat od kapoty. A ci ma ta rampa 480w si zisti-zmeraj pri zapnutom stave kliestovym ampermetrom nastavenym na jednosmerny prud ak mas taky merak,ze ci je fakt taka vykonna . A ked to napajas na tie seriove vypinace tak su aj spriahnute s dialkovym alebo ich este treba na dialkove pripojit? To znamena,ze ked zapnes vypinas a potom zapnes dialkove svetla tak az vtedy sa zapne rampa. Lebo inak by si pri zapnuti dialkovych musel stale zapinat osobitne aj vypinac keby si chcel zapnut rampu. No a k autu. Mne neide o to kurevske zrychlenie ale je to pickup stvorkolka aj na klasicke cesty s normalnymi 35 gumami a zvysenym podvozkom co neponuka hocikto. Ale ta cena ? Keby rebel mal tu cestnu stvorkolku ako limited tak nespekulujem lebo je na 33 gumach seriovo :-D A k plynu . Mal som xy aut aj mam a ziadny problem a v dnesnej dobe jedina alternativa ako predlzit dojazd na silnych autach s 20litrovou spotrfbou a len 100litrovou nadrzou. A plyn motor z helcatu znasa dobre kedze v par cherokee to maju poliaci a cez 100000km najazd a no problem . Jednoducho Prins tie splynovace vie vyrabat :D Som sa dost naplatil za benzin tak treba aj nieco setrit a nebehat furt na benzinku :mrgreen: Ale s tym prihlasovanim si ma zaskocil. Som netusil,ze taky cirkus je okolo toho. No nic budem V Blave tak skocim do Hodonina sa opytat ,ze ako to maju poriesene teraz .


Pia, 14.01.2022, 1:28
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.11.2015, 16:20
Príspevky: 20
Odpoveď s citáciou
Je to "original" rampa na TRX, má to chalan čo má Youtube kanál a nemá s tým žiaden problém. 96x5W CREE LED ... nech nežeriem ak to nebude mať aspoň 400W reálne :D Snažil som sa to odfotiť z videa, ako by mala tá rampa vyzerať a svietiť, pozri obrázky.
V TRX máš od výroby 6ks. tlačidiel, každé s vlastným relé a kábelážou pripravenou pod kapotou presne na LED svetlá, naviják a pod. príslušenstvo. Zapínaš a vypínaš to ručne normálne, v systéme si ale vieš nastaviť - ak chceš, aby ti napr. ako denné svietenie fungovala práve tá rampa a automaticky ti to samo vymení pozíciu denného svietenia a pri štarte ti bude zopínať tú rampu namiesto originálnych svetiel (samozrejme nebudem meniť, len pre demonštráciu možností popisujem). To zrýchlenie proste patrí k tomu :roll: Ja som chcel pôvodne ten nový Rubicon so 6.4 V8, ale keď som videl interiér a cenovku, rozhodol som sa pre TRX. Mám totiž 3 autá v jednom ... športové auto, offroad a vnútri interiér luxusnej triedy. Tá cena je adekvátna "výbave" a dopytu ... práve som pozeral na Autooutlete ešte na fotky môjho, ktoré tam stále je, ale už o ca. 5 Tis. Euro drahšie ako v Decembri. Ja som členom i TRX fóra v USA a viem že zopár autám už odišli motory i pri výmene výfukového potrubia. V EU už odišli asi 3 motory po konverzii na plyn ... Ano Prins to s plynom vie, ale do klasickej 5.7, alebo 6.4. Do Kompresora to proste nie je stavané, tie motory sú citlivé na akékoľvek zmeny. Poliak ti vtlačí všetko a všade, väčšinou ale iba raz :lol: Tým by som neveril ani nos medzi očami. No ... skús sa pre tú srandu v Hodoníne opýtať, lebo čo viem, tak som bol prvý kto auto bral na SK od nich a nemali absolútne žiadnu potuchu čo a ako ... dohodnuté bolo celý čas, že auto bude na CZ papieroch keď poň prídem. Z 8 týždňov trvala homologizácia nakoniec 13 a aj to som tam musel sám pozvať a ukončiť to, lebo to naťahovali stále viac a viac. Vtlačili mi s malou dušičkou do ruky lístok s kontaktom na nejakého pána v RK, ktorý im prihlasuje autá ktoré predajú na SK, lebo vraj TRX nevedia prihlásiť v CZ a následne predať do SR :smt017 Čo ma ešte načtvalo, tak to že dávajú len 2 roky záruku ... kdežto originál v USA dáva RAM 3-5 rokov. Servis len u nich ... najbližšie Hodonín, aj keď sme sa bavili, že určite na menšie zákroky tam chodiť nebudem, skúsim sa dohodnúť s TODOS v RK, to kúsok odo mňa. Meniť olej každých 6000km do Hodonína sa mi určite nechce chodiť .


Prílohy:
LED rampa1.png
LED rampa1.png [ 208.43 KiB | Zobrazené 1800 krát ]
Snímka obrazovky 2022-01-14 010610.png
Snímka obrazovky 2022-01-14 010610.png [ 181.22 KiB | Zobrazené 1800 krát ]

_________________
RAM 1500 TRX 2021 6.2L V8 Supercharged 524KW
Pia, 14.01.2022, 1:53
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Tak keby to mal Todos alebo mercedes tak auto riesim tam .Ale v todos maly vyber a ked som chcel limited s ram boxami co su na boku tak bez sance +mali problem aj doplnky zapisat do technicaku. Maju malo aut na predaj,ze mizerny vyber. Keby sa Rebel robil s 4x4 na cestu + davali by do neho tu 6,4 bezkompresorovu obycajnu atmosfericku tak by to bolo idealne-no skoda . A este v tej novej GT verzi co ma uz paku na stredovom tunely . Ze vidim,ze zase budem behat po predajniach od dveri ku dveram :-D Inak poznam cloveka co ma uz 2roky aj viac na plyne stare G v AMG -ten M113 motor s kompresorom a tiez nato,ze je tam kompresor tak pohoda zatial ked hovorime o kompresoroch :-) . Ze poliakom montovat by som urcite nedal nic ale zeby to bol az taky citlivy ten kompresorovy motor 6,2 som nepocul nikoho sa stazovat ked dost ludi na tom jazdi na plyne co maju v jeepkach . Ale dobre vediet . A pre todos a mercedes uz plyn montuju u hlavneho dilera v svajciarsku odkial tie auta vozia -aspon tak mi to bolo povedane v todose aj mercedese minuly rok . A k rampe moze mat taky vykon ale otazn e aku svietivost. No ale ked si uz kupil tak nic Bohvie co to je za znacka Kedze skoro vsetko aj z ameriky je cina az na par vynimiek a vtedy rampa uz stoji od 500 do 1300 e .Ale ked ju namontujes tak ako ma dotycny na fotke co si dal. Ze budes ju mat nad hornou castou predneho okna tak s najvacsou pravdepodobnostou sa ti svetlo z nej bude odrazat od kapoty a moze ta to oslnovat. A vtedy sa dava taky ,,silt,, na hornu cast predneho okna .
Celkovo v dnesnej dobe je v europe problem zohnat noveho Pracovneho pickupa s silnejsim benzinovym motorom,s moznostou lpg + s 4x4 aj na cestu nie len v terene + seriovo predpripravou na predny navijak a 33 gumami :smt021 Da sa zohnat nova toyota tacoma s 3,5 ale nema cestnu stvorkolku a este raz som popozeral najnovsie ponuky na rok 2022 od Ramu a ten rebel GT s pakou na stredovom tunely namiesto kolecka uz je v ponuke aj s 4x4 auto,ze aj na cestu . Som zvedavy ci bude v ponuke aj pre europu . V amerike za 53000 dolarov a u nas jak furt mastna prirazka :-D
A zaroven mi vyhadzuje v ponuke ,ze Todos ma teraz akurat jedno Trx . Som zvedavy ci uz novsi model 2022 alebo este 2021 a aku zaruku na neho bude davat kolko rocnu :-D


Pia, 14.01.2022, 3:09
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 25.11.2013, 8:17
Príspevky: 351
Bydlisko: Lučenecko
Odpoveď s citáciou
Tie prídavky Laser sentinel elit podľa videa svietia super, ale 459 europeňazí je už pálka.

_________________
Nikdy sa nevzdávaj!
Toyota LC 95 3,4 V6 leštenka
Ex. Mitsubishi Pajero II 3,5 V6
Ex. Jeep Grand Cherokee WG stock
Ex. Subaru Forester MY 2007 IM
Ex. TLC 90 +2" Ultimate suspension
Ex. THilux +2" OME


Pia, 14.01.2022, 9:38
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 106 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: