Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 23.05.2024, 13:22
Dnes je štvrtok 23. mája 2024, meniny má Želmíra a zajtra Ela




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 65 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 Jeep - Olej do serva 
Autor Správa
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7920
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
PAL pozri si este ci nemas vymlatene loziska na servo pumpe , bo aj vtedy sa moze dostat vzduch do obehu, mne sa uz tak raz stalo na BMw,, vymenil som pumpu, bo som mal nahradnu a potom sa mi nezavzdusnovalo..

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Sob, 02.02.2008, 11:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 02.11.2006, 1:34
Príspevky: 889
Bydlisko: Ruzindol (TT)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ahha, cize v kvapaline to isto nebude. Niekadial len chyta vzduch. VEd ajkeby som ho uplne neovzdusnil, tak sa nemoze zavzdusnovat stale viac a viac. Nieco bude stou pumpou, mozno aj to lozisko.... jaaaaj, zasa rozoberat. Ma uz toho auta je.....e. Dik sa rady ;)

_________________
zelena mrdka


Sob, 02.02.2008, 14:01
Profil ICQ
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7920
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
nemusis to rozoberat, staci ked chytis remenicu na cerpadle a uvidis ako sa hxbe ci ma velku volu alebo ci je uz lozisko vytrepane,mimochodom na tojom motore mas cerpadlo bmw alebo jeep?

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Sob, 02.02.2008, 14:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Na XJ2.1 som mal čerpadlo totožné ako bolo na Renaulte21. Rozdiel bol len v remeniciach a obmedzovacej tryske. S remenicami som urobil rošádu za pomoci sústruhu a tryska sa dá tiež riešiť. Čerpadlo z R21 na vrakáči pár peňazí.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Sob, 02.02.2008, 14:30
Profil
Legenda Offroadu

Registrovaný: Pon, 25.06.2007, 8:49
Príspevky: 210
Bydlisko: Kopřivnice,CZ
Odpoveď s citáciou
Ahoj máš špatne čerpadlo, taky mi to dělalo na Wraně. Olej použivam červenou hydrauliku DEXTRON, mám to v manuálu, funguje dobře, má zvýšený bod varu a neobsahuje přísady běžné u ATF oleju. Proto neničí servo. Je na něm HYDRAULIC STEERING FLUID.


Sob, 02.02.2008, 14:58
Profil WWW
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7920
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
diesel píše:
Na XJ2.1 som mal čerpadlo totožné ako bolo na Renaulte21. Rozdiel bol len v remeniciach a obmedzovacej tryske. S remenicami som urobil rošádu za pomoci sústruhu a tryska sa dá tiež riešiť. Čerpadlo z R21 na vrakáči pár peňazí.


Maas pravdu,,enom on tam ma motor z BMW524 td, zato sa ho pytam ze z coho tam ma cerpadlo, ci jeep, teda renault alebo bmw,,

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Sob, 02.02.2008, 15:22
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 30.01.2008, 6:38
Príspevky: 284
Bydlisko: krupina-/nemusite sa pfkovat -staci PETER,petko atd/
Odpoveď s citáciou
cau,davno mi toto iste robilo servo na vite/mb/ tri dni sme sa pri tom blaznili/aj opili/vsetky mozne verzie olejov co ponukaju katalogy ako gut nahradu sme mali dnu aj von,-problem bol ze v riadeni prepuslali medzi sebou gumicky a tam to napenovalo kvapalinu

_________________
ked to nejde silou,skus to este silnejsou silou...pripadne si precitaj navod na pouzitie...........REBELY FOREVER-AND YOU?(':smt134')


Sob, 02.02.2008, 20:19
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 02.11.2006, 1:34
Príspevky: 889
Bydlisko: Ruzindol (TT)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nene toto je na Grande, VMko.
Ta verzia so zlymi gumickami na riadeni sa mi celkom pozdava. Bo motor, teda aj servo, bolo na druhom aute ktore frcalo dobre. Ziadne penenie. Samotne riadnie je ale uz z auta druheho, ktore stalo bez motora snad 3 roky. Mohli stvrdnut za ten cas. Asi skusim to zamenit a uvidim.

_________________
zelena mrdka


Sob, 02.02.2008, 21:18
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 08.02.2007, 20:56
Príspevky: 828
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Chlapi, tento ZHM Servo olej mi poradil Harley a za tie peniaze sa to nedá nekúpiť a je to presne to čo tam patrí. Origo moparácky stál cca 1500 keď si spomínam, toto je zlomok ceny a je kúpený na Slovensku, dodacia doba boli 2 dni.

Obrázok

a tu je adresa kde sa dá kúpiť:

Obrázok

_________________
Dodge RAM 1500 5,7 V8 HEMI 5,4T DualBattery TV
Ex.1997 Ford Explorer 4.0V6 SOHC, 6", 35" MT, 5,4T
1988 Chrysler LeBaron Convertible
2008 Jawa 555 vyladená
1991 MT8-070 13,5HP
Ex.1997 Jeep ZJ 5,2 V8, RE 4,5", 32" MT, 5,4T
0904-436-669


Naposledy upravil VladoKE dňa Ned, 03.02.2008, 15:09, celkovo upravené 1



Sob, 02.02.2008, 22:26
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7920
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať PAL
pal píše:
Nene toto je na Grande, VMko.
Ta verzia so zlymi gumickami na riadeni sa mi celkom pozdava. Bo motor, teda aj servo, bolo na druhom aute ktore frcalo dobre. Ziadne penenie. Samotne riadnie je ale uz z auta druheho, ktore stalo bez motora snad 3 roky. Mohli stvrdnut za ten cas. Asi skusim to zamenit a uvidim.



ah rozumiem, nejedna sa o ten z bmw motorom, no ale potom to mozu byt tie gumicky v riadeni stvrdnute ako uvadzas a ako sa to uz pisalo,,pfka1 to uviedol,, moze byt,,

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Ned, 03.02.2008, 11:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 02.11.2006, 1:34
Príspevky: 889
Bydlisko: Ruzindol (TT)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No, to servo je porod. Zacina to vyberanim sahary, brrrr, potom tie hrdzave srauby, potom tecie olej po tvari, po pol dni je tam uz druhe riadnie, pride ovzdusnenie, skuska, a jeeeeeeep! Stale to skucanie a peniaca kvapalina. Asi to bude vazne to cerpadlo. jaj. Cize opat zacat saharou......
Len nechapem jedno, prosto predtym servo fungovalo na povodnom aute. Bezproblemovo. Jedine na to moze vplyvat statie bez naplne cca 1/2roka.

_________________
zelena mrdka


Ned, 03.02.2008, 23:23
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mne pri GO motora doliali nejký hydraulický olej do serva behalo to asi 35.000 km a zrazu rup a už som mohol doprava otočiť volantom len na pol otáčky.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Pon, 04.02.2008, 1:23
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 16.01.2008, 16:56
Príspevky: 99
Bydlisko: Ostrava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pal - kapalina se ti neztraci nekde nahodou?
Mi zacalo servo pistet, ale celkem pravidelne jsem mel louzicku pod autem.
Nakonec se prislo na to, ze tlakova hadice, pri hodne vyrejdovanych kolech (parkovani atd.) tlakem ustrikne olej ven, cimz jsem mel krasne zakondenzovanou napravu, po ktere to stekalo:-), ale nez jsem na to prisel, tak servem proteklo hodne PSF. No tlakova hadice je vymenena a servo servuje.


Pon, 04.02.2008, 10:23
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 02.11.2006, 1:34
Príspevky: 889
Bydlisko: Ruzindol (TT)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Na to aby som zhodil dole cepradlo, treba rozobrat pol motora. Neskutocne. Zatial som apon riadne pozrel ci niekde netecie. A veru nic. Obavam sa ze to bude v zlej naplni. Teraz tam je cerveny Mobil PSF. Ine som narychlo nezohnal... Uz mi ide postou ta odporucena kvapalina od VladaKE, riadne to naskor povylievam a potom ju tam nalejem. Snad to pomoze.
Stale to peni, tym padom asi naspat nasava penu a zavzdusnuje sa....

_________________
zelena mrdka


Str, 06.02.2008, 19:38
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.11.2006, 22:58
Príspevky: 597
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ako to dopadlo s tym servom?

Mne sa to piskanie objavilo nedavno a zavada je specificka - totizto prejavuje sa len pri poklese vonkajsej teploty - ako sa ochladilo, rano sadnem do auta, nastartujem, potocim volantom - piska (cim viac tocim tym intenzivnejsie)... prejdem cca 1 km do prace :-D , odstavim auto, po nejakej polhodine a viac nastartujem a servo servuje bez piskania...

Proste akonahle sa ohreje, alebo je ohrievane chladnucim motorom nic nepiska... ak stoji na chlade do rana piska... mam pocit, ako by sa niekde poklesom teploty zmrstilo nejake tesenenie, kadial prisaje vzduch... po zohriati sa tesnenie roztiahne a servo sa samoodvzdusni...

Inak, kvapalina takmer nie je spenena, ale vsimol som si, ze niekedy akoby ju zacalo tlacit von cez zatku, nadobka je okolo zatky mokra - to doteraz urcite nebolo... vyska hladiny sa mi zda vysoka, ked zatku vytiahnem, utriem mierku, zavriem naspat a vytiahnem, hladina je takmer na urovni rysky hot (pri studenej kvapaline). Ked zatku len polozim na nadobku (bez sraubovania) hladina je na urovni rysku Cold Full. Takze neviem, akym sposobom sa to meria???

Inak, ta kvapalina je taka hnedocervena - nie som isty, ci to nie je ATF, tj. nevhodna... za ten rok som ju nemenil ani nedolieval a servo fachcilo, aj minulu zimu v mrazoch...

Ma niekto nejaku radu, co by sa s tym malo spravit???

_________________
Dodge Durango 3.6 FlexFuel Limited 2015
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 2,5 TD 2" spacers, Rancho 5000
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 5,9 LX V8 SelecTrac, Flowmaster, K&N
Ex: Jeep GrandCherokee Overland 4.7 H.O. Rancho 5000 1,5"


Uto, 16.09.2008, 8:46
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 65 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: