Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 16.06.2024, 16:14
Dnes je nedela 16. júna 2024, meniny má Blanka a zajtra Adolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 150 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Ďalší
 dialkove a ine 
Autor Správa
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
OK, Martin, odpoveď bola hodná mena Martin 4 ;-) , len ja ešte stále neviem, podľa čoho by som zistil, aké teda mám svetlá ja...pošepkaj mi, nech ešte trocha zmúdriem :wink:

wesemisti asi neplánujú urobiť prídavné so zelenkavým tónom, ale inšpiroval si ma, kúpim sprej (abo rovno dva...) :-D

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Str, 15.11.2006, 14:20
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
len ja ešte stále neviem, podľa čoho by som zistil, aké teda mám svetlá ja.


Vrhni skúmavý pohlad II. stupňa na lampu ktorej charakter chceš preskúmať (nemusí byť len predná. už sú bežne "číre" aj zadné lampy). Ak vidíš žiarovku alebo jej clonku, je to číra optika. Ak vidíš všakovaké obrazce tvorené rôznou hrúbkou krycieho skla, je to klasická optika.

a teraz mi Ty pošepni ako rozoznám špeci žiarovku pre svetlá s čírou optikou.... :shock:


Str, 15.11.2006, 15:12
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
:lol: :lol:

Mám svoj súkromný nelichotivý názor na konštruktérov, ktorý na terénne autá strkajú plastové dekle predných svetiel. Aj keď si hubu uhovoria kecami o tvrdenej oteruvzdornej povrchovej vrstve, tak plastové svetlo bude poškriabané a sklenené bude jak nové.

Nie je mi dosť dobre jasné, čím sú špeciálne žiarovky pre číru optiku....


KEd sme pri tych plastoch ... Napr. na ravke som mal sklo, kde bolo pekne vidiet celu parabolu... Teraz ma plast a este taky - su z vnutra rozne vystupky, rozne prechodove plochy a co ja viem co, najlepsie to odfotit.
Otazka ktora ma napadla, ako pises o tej parabole, ze sklo je tam len krycie - stalo by sa nieco keby to predne sklo vymenim za cire-priehladne ? Kurna, asi to skusim, minimalne rozobrat, neexist, aby som na ceste nemal viac svetla (ja viem, pozor na osvetlovanie protiiducich, ale vyskusat to musim :twisted: ).

Aaaa- edit --- no, podla toho co pises, mam klasicku optiku. Co sa s tym da spravit ?


Naposledy upravil finder dňa Str, 15.11.2006, 15:30, celkovo upravené 1



Str, 15.11.2006, 15:28
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ak sú na skle akékolvek výstupky, určite majú nejakú funkciu.

edit - nič. Máš proste také.

Kdesi som videl tuningové okrúhle číre lampy do Golfa I.

Možno by to mohol byť podobný rozmer.

edit 2

aha aha aha

Obrázok

http://www.auto-moto-shop.sk/web/index. ... rodukt=438

choď za tým. zisti rozmer.

edit 3

alebo http://www.premiumhp.sk/premiumhp.html
kde je link napr aj sem : http://www.jom.de/Shop2006/Fernscheinwerfer-27.html

kde je okrúhlych čírych že niet kam stúpiť.....

vypátraj cenu a rozmer....


Str, 15.11.2006, 15:30
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mno takze:
1. Obe svetla davaju cca 12 V (11.98-12.neviem kolko).
2. Nakolko sa mi dalo, strcil som tam mokru handru a snazil sa odstranit prach z oboch parabol. Trochu to pomohlo.
3. Vecsia (vlastne samotne svetlo) je pri skle v dolnej polovici uz taka s mierne cervenym nadychom, naopak v hornej polovici ako keby od odprskavala miestami farba.
4. Ci to utretie pomohlo viac nez trochu, zreferujem po nejakej nocnej jazde :-D
5. Svetla v tvojom prispevku vyzeraju velmi dobre. KEby sedel rozmer, aj by sa to tam dalo asi pouzit .. :smt007
6. Mam taky dojem (aj ked su nastavene v servise), ze su nizko ... Do akej miery je pouzitelny ten test od Xadera (?), ze kamos s autom sa postavi predo mna, a ja budem zdvihat az pokial ho nebudem oslepovat ?


Naposledy upravil finder dňa Str, 15.11.2006, 19:11, celkovo upravené 1



Str, 15.11.2006, 19:00
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
...a teraz mi Ty pošepni ako rozoznám špeci žiarovku pre svetlá s čírou optikou.... :shock:

-mno, miláčik, keď to predajca napíše do svojho katalógu :smt058
(a viem ja, odkiaľ to ten predajca má? :smt036)
ozaj, a čo s tou dĺžkou životnosti? špeciálne ma zaujímajú H4 špeciálne... :lol:

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Str, 15.11.2006, 19:10
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mno stále sa mi zdajú číre, ale nie tak, aby som videl žiarovku; takže asi nie sú číre...a povrch svetlometov mám tvrdý (rypol som šraubuvákom - podľa mňa je sklený (ešte skúsim test s niečím ostrejším)

takže Martin, kľudne tam môžem podľa Teba vraziť tie "kúl blú" H4?

aké máš skúsenosti s tými prídavnými namodralými wesemami?

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Str, 15.11.2006, 21:09
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
kúl bljú H4 tam daj... tie fakt seriózne doporučujem. Pre poriadok, kúl bljú H1 seriózne NEdoporučujem.

Na modré Wesemy poviem len to najlepšie. Práve som sa vrátil z nočného výletu a som ako obvykle úplne ukojený a spokojný. Len neviem čo na to tý postihnutý, čo ma vytrvale srali hmlovkami (dopredu, ale najmä dozadu :twisted: muhehehe )

Modré Wesemy sú v dvoch velkostiach okrúhle (v tých väčších je aj parkovačka a môžu mať aj chromovaný dekel zo zadu) a v niekolkých rozmeroch hranaté. K okrúhlym a niektorým hranatým je aj krytka a ochranná mriežka. Konkrétne tá mriežka je dobrá hovädzina, pretože svetlo ochráni leda pred očistením keď treba... inak pred ničím.

Doporčujem preklikávať sa cez www.wesem.pl Je tam širší sortiment ako na Interlink.sk a po určitom brblaní ho vedia tiež zohnať. Ale ak by tu bol niekto blízko Polska príhraničný, tak by si s tým mohol otvoriť kšeft, pretože sa mi zdá, že interlink si na polskú cenu prifarí skoro 100% :x :evil: .


Štv, 16.11.2006, 1:37
Profil WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martinko, díky za Tvoje rady; len tak medzi nami, kde by som tie kúlové modré kúpil a čuo asi beštie koštujú...
- a tie wesemy v počte 4ks na predný nárazník budem aplikuvať, na moje jazdenie na mišákovi je rampa na streche zatiaľ nežiadúca...to až o pár rokov, keď športík začne chodiť viac do terénu ako na cestu a nahradí jeepíka traktoríka...čo dúfam tak skoro nebude... ;-)

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Štv, 16.11.2006, 21:08
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 15.10.2006, 20:00
Príspevky: 148
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ak mas problem s parobolami ktore su vypadane tak sa pozri na www.svetlomety.cz oni repasuju aj derave. na slovensku neviem o nikom kto by sa tomu venoval

_________________
Land Cruiser 80, 4.2TD, automat, 33"x12.5 , CB16, gurtne,sekle, kompresor, navijak


Štv, 16.11.2006, 23:55
Profil WWW
Koumák

Registrovaný: Ned, 12.11.2006, 22:01
Príspevky: 183
Odpoveď s citáciou
Poslať 
svetla slepnu dost rychlo ..ne nadarmo za morom menia silembiiimi cele s parabolou. lampa je po 2-3 ked sa vypali vlakno nelen vyslepnuta ale aj dostrilana od kamenov a keby to stalo cele aj u nas 7dolacov nebolo by o com spekulovat. ..poctivo chromovane paraboly to bejvavalo kedysi. ozaj ma tu niekto XJ v amer. verzii? zostali mi tusim nejake svetla-ziarovky


Pia, 17.11.2006, 2:23
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
do Likavky.... www.interlink.sk Zoženú aj sortiment z www.wesem.pl

Ale keď už.... nemá tu náhodou niekto zdroj na lampy Sealed Beam ? Potrebujem zohnať jeden typ, ktorý sa v EU kurefsky zle zháňa :(


Pia, 17.11.2006, 9:54
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
4. Ci to utretie pomohlo viac nez trochu, zreferujem po nejakej nocnej jazde :-D

Pomohlo ... Trochen ... Sice vo stvrtok mi to bolo platne ako slepemu slnecne okuliare (hmla jak prasiatko, priemerka tak 40 km/k), ale mam taky dojem ze je to lepsie ...


Pon, 20.11.2006, 15:21
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 03.11.2006, 16:10
Príspevky: 64
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
... pre menej movitých (čo nemajú na xenony) môžem za biele sklá vrelo doporučiť žiarovky Osram Cool Blue (úplne stačí v predpísanej amperáži... 100 W a podobné nezmysly sú zbytočné) alebo namodralé reflektory (certifikované !!) napríklad od Wesemov v solídnej kvalite za strávitelnej cene.


Svetla mi vcera prisli (Wessem Chrome Blue) a tie ziarovky mozem doporucit,su fakt fajn.


Sob, 25.11.2006, 9:41
Profil ICQ
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...tutoky by som jeden drobný nápadík pre tých, čo by aj mali sklon k nejakému pracovnému svetielku poťažmo poriadnej cúvačke (tie čo montuje továreň sú bez vínimky leda pre srandu králikov) ale nechce sa im s tým veľmo špekulúvať a grošov utrácať (riadny halogén aj niečo stojí, aj musí ísť cez relátko)

Polský bratia zo severu v továrni Wesem zovanej vyrábajú takéto :

Obrázok

Na predaj takého jesto prakticky na každej pumpe za zhruba 100 SKK a v lepších podnikoch držia aj náhradné krytky oboch farieb. Načim pohľadať ten lepší podnik, je to podstatné.

Medzi červenou (hmlovkou) a bielou (cúvačkou) je hlavný rozdiel okrem farby v tom, že v hmlovke je parabola namalovaná čímsi lesklým, takže aj plní svoju funkciu. V cúvačke je parabola nechaná biela, takže cúvačka od prírody svieti na milú kedveš. Od tohoto poznania je každému jasné, že treba skrížiť lesklú parabolu hmlovky s čírym (bielym) krytom cúvačky. Keď sa pridá 21W žiarovka, vznikne prekvapivo funkčný pracovný svetlomet za zhruba 130 až 140 SKK. Príkon 21W žarovky je možné rovno (bez relátka) zavesiť aj na prakticky akýkolvek vypínač na prístrojovke alebo spínač spiatočky na prevodovke.

Samozrejme že sa to nemôže výkonom rovnať mocnému halogénu.... ale ani cenou a jednoduchosťou montáže... a svoj účel to splní.


Sob, 02.12.2006, 21:31
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 150 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: