Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 04.06.2024, 21:43
Dnes je utorok 4. júna 2024, meniny má Lenka a zajtra Laura




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 55 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4
 zmena prevodov v difoch - Patrol 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 12.11.2006, 9:47
Príspevky: 322
Bydlisko: Zborov nad Bystricou
Odpoveď s citáciou
Poslať 
IVO ja jazdim patrola 4 roky a jazdim 36 SS hned ked som ho kupil som vymenil prevody v redukcke a namontoval cip bol to prvy patrol v CZ a v SK s vymenenymi prevodmi a poviem ti ze patrol nepotrebuje nic ine aby sa sneho stalo dobre auto do terenu aj extremneho ked mu das novu redukciu tak mu pomozes a ja som platil 25 ceskych dnes to robia aj radooffroad za pol ceny ak to chces skusit pridi neni nic lepsie proste to auto ide vsade kam ho namieris.

_________________
monteropat,GR Y61,unimog,grizzli,kodiak,Ventura,F8,a k tomu vsetci necenzurovany a nekonfliktny offrovdaci s celeho sveta,www.offroadland.sk


Ned, 03.01.2010, 10:58
Profil WWW
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to robo kop: kolko tvory na danom aute pomer cesta teren,, alebo presnejsie pomer HI/LO ?

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Ned, 03.01.2010, 12:33
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 12.11.2006, 9:47
Príspevky: 322
Bydlisko: Zborov nad Bystricou
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dva a pol roka kazdy vikend hora a cely tyzden do prace dva razy za rok na expediciu teraz uz len hora chata expedicie ale pred tym asi JEDNA KU JEDNEJ .

_________________
monteropat,GR Y61,unimog,grizzli,kodiak,Ventura,F8,a k tomu vsetci necenzurovany a nekonfliktny offrovdaci s celeho sveta,www.offroadland.sk


Ned, 03.01.2010, 13:13
Profil WWW
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tu bude asi zakladny rozdiel, ivan ma cca 95perc. cesty a mozno max. 5perc. terenu = redukcie...

ak je to inak ivko oprav ma..

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Ned, 03.01.2010, 14:24
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 12.11.2006, 9:47
Príspevky: 322
Bydlisko: Zborov nad Bystricou
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ak jazdi po ceste naco su mu velke gumy ak len pre imidž tak je to na dnesnu dobu drahe a riskantne lebo poliši su na to alergicky.

_________________
monteropat,GR Y61,unimog,grizzli,kodiak,Ventura,F8,a k tomu vsetci necenzurovany a nekonfliktny offrovdaci s celeho sveta,www.offroadland.sk


Ned, 03.01.2010, 16:51
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.03.2007, 10:25
Príspevky: 1808
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ak je ten pomer 95% cesta a zvysok teren asi by som to riesil kupou dvoch aut, jedno starsie na blaznenie v terene a druhe na bezne cestovanie. Keby je ten pomer 5O:50 je to uplne ine, tam by som uz ozelel tu vysoku spotrebu, hluk velkych pneu a aj zhorsene jazdne vlastnosti na ceste...

_________________
Jeep Grand Gherokee WJ 4,7 V8 Limited QadraDrive + LPG


Ned, 03.01.2010, 17:04
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:02
Príspevky: 968
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Opat dakujem za fsetky reakcie = vsetky davaju urcity prehlad o tom kadial az sa da pohybovat v danom probleme.
Ani neviem kde zacat z odpovedami ..asi takto :

add pomer cesta/teren =
jazdim Patrolom vsade a moja fobia sa vola "co keby" , jednoducho mam nesmiernu radost vozit sa furt (teda pokila sa da) autom , ktore splna moju predstavu (musim povedat , ze niekolko krat sa mi tato teoreticka uvaha uz potvrdila v praxi)

add skusenosti na US autach =
tieto su neocenitelne , lebo toto je jediny trh o AT s obrovskou ponukou upgrade kitov a so skusenostami na rozdavanie (Laci este raz dik)

add RoboKop =
mas moju kombinaciu ??? 3,0ZDTi & RE4R03A ???

add austalski prestavbari =
Kajo BOMBA - idem to prestudovat

_________________
OFF the ROAD


Ned, 03.01.2010, 19:10
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 21.03.2007, 6:03
Príspevky: 553
Bydlisko: xx
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ivo, zatial co som stihol vygooglit o tej tvoje prevodovke, hlavne na australskych forach, pomerne dost casto sa kazi a ma bezne zavady ako hociktory automat, vela krat som cital nazor ze je poddimenzovana...pouziva sa aj v osbnych autach ( maxima ap, niektore modely nepoznam).

Ak by si silou mocou chcel mat automat, potrebujes recalibrovane valve body, ktore vyskusali aj so 6,6 td chevy a radilo ok.to je link od fajera

Pripadne urobit conversion na ALLISON prevodovku, nakolko tiieto su relativne bulletproof.


Ned, 03.01.2010, 20:46
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 01.03.2007, 12:24
Príspevky: 115
Bydlisko: Helpa
Odpoveď s citáciou
cawte prosim o radu .... zohnal som napravy z 2,8d teda pomaly prevod a chel by som zistit ci je mozne prehodit iba creva z diferakov...z napravy do napravy (ci tam sedi osadenie na loziska a ci je stejna hrubka poloosio)ma niekto skusenosti?? nechce sa mi prehadzovat napravy lebo tie 2,8kove niesu urobene zatial pod pera ---dakujem


Str, 13.01.2010, 17:10
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1800
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ach jo? :roll:

_________________
Bývalý offroadak


Str, 13.01.2010, 18:40
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 55 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: