Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 25.04.2024, 9:05
Dnes je štvrtok 25. apríla 2024, meniny má Marek a zajtra Jaroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 285 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Ďalší
 Reťaze a ich použitie-využitie 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to tiež nie je zlé riešenie,ale či vydržia tie "originálne" takú záťaž,alebo si aj tie nejako vyztužil???


Pia, 20.10.2006, 22:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan píše:
Da sa to vyriesit.Kupil som retaze za cca. 1000 par,koli bocnym zamkom aby som nemusel vyrabat aj tie,samozrejme ze boli male.Hodil rezervu na ponk a hrubsou primeranou retazou priamoumerne ponadpajal po celom obvode pneumatiky.Rozrezane ocka som zvaril autogenom aby sa neroztiahly.A je to.


Aj tak sa da. Podobnym sposobom som si upravil povodne retaze co som mal. Boli to rebrikove retaze na Aviu furgon....kedze mi casom narastli pneumatiky tak som bol nuteny ich uravit - rozsirit a predlzit. Sluzili az kym som jednu nestratil a druhu neroztrhal....jazdil som vsak brutal stupak v kamenistom terene. Potom som postupne jednu sezonu kupil jednu paru KONIGov a dasiu sezonu druhu paru.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Pia, 20.10.2006, 22:33
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hmmm.... onô ide o to, že reťaze reťazovité snehoidné sú z akejsi extra oteruvzdornej mangánovej ocele či čo... Ja som Konigy po narastení pneu tiež všelijako nadpájal reťazou kúpenou v železiarstve... ale bolo to vcelku na prd. Boli na kolese nejak divne nakrivo, furt mi to niekde plantalo (ale to bola moja chyba, nie reťazí) a hlavne som sa furt bál, že ak šitózna neznačková reťaz neznámeho pôvodu povolí, tak mi odlietajúci zvyšok orve komplet plastový lem aj zo zásterkou.... čo by som dosť nerád... :evil:


Pia, 20.10.2006, 22:35
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
Hmmm.... onô ide o to, že reťaze reťazovité snehoidné sú z akejsi extra oteruvzdornej mangánovej ocele či čo... Ja som Konigy po narastení pneu tiež všelijako nadpájal reťazou kúpenou v železiarstve... ale bolo to vcelku na prd. Boli na kolese nejak divne nakrivo, furt mi to niekde plantalo (ale to bola moja chyba, nie reťazí) a hlavne som sa furt bál, že ak šitózna neznačková reťaz neznámeho pôvodu povolí, tak mi odlietajúci zvyšok orve komplet plastový lem aj zo zásterkou.... čo by som dosť nerád... :evil:


Tak ja som nadpajal "obycajne" hrdzavejuce retaze....s tym tocenim to sa musis pohrat ked ich upravujes...mne sa nepretacali.

Je pravda, ze na terajsie KONIGi sa hrdza nechyta.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Pia, 20.10.2006, 22:42
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Retaze niesu samozrejme na cestu,a ak uz aby bol na nej ubyty sneh.A na neaku velku rychlost tiez nie.Davam zimne gumy a musi sa s tym pohrat aby retaz presne sedela.Myslim pri vyrobe.Potom to ide ako buldozer a musis zo snehu vycuvat lebo neotvoris dvere.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 20.10.2006, 22:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nadpaja sa skoro po celom obvode aby sa roztiahla.Musia byt zimne gumy,aby sa mala retaz coho chytit.A tiez mam ciernu retaz,ale nie z Baum.Po zime ich namocim do oleja aby nehrdzavely a su stale ako nove.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 20.10.2006, 23:04
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan píše:
Musia byt zimne gumy,aby sa mala retaz coho chytit..


Tu si sa trochu preklepol. Jediný vsťah reťaze-typ gúm je, že by to nemali byť MTčka. Tam sa totiž zle nahadzujú a nedajú sa dobre napnúť. Inak je reťaziam absolútne jedno na akých gumách sú. :wink: :D

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Sob, 21.10.2006, 7:44
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
.... aj nahadzovanie reťazí na AT gumy je pôrod ježka proti srsti :evil:

Nedajú sa našponovať a furt to niekde plance. Ale práve preto je reťaz menej namáhaná, pretože sa trakcia prenáša iba na krátkom úseku od najbližšieho zubu na gume.

Zo zareťazeným Patrolom som sa vinikajúco zabával v najväčšej kalamite :P :P :P

Obrázok


Sob, 21.10.2006, 8:35
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:07
Príspevky: 907
Bydlisko: EU
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tá fotka je super :-D už sa začínam tešiťna zimu :twisted: to sa mi zdá,alebo máš na streche aj majáčiky :-D


Sob, 21.10.2006, 8:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
diesel píše:
Milan píše:
Musia byt zimne gumy,aby sa mala retaz coho chytit..


Tu si sa trochu preklepol. Jediný vsťah reťaze-typ gúm je, že by to nemali byť MTčka. Tam sa totiž zle nahadzujú a nedajú sa dobre napnúť. Inak je reťaziam absolútne jedno na akých gumách sú. :wink: :D


Tu si dovolim troska oponovat....aj ked mas do urcitej miery pravdu. Dokonca velmi dobre funguju aj s MT len treba troska trpezlivosti a cviku pri nasadzovani. Troska pojazdit utiahnut to zopakovat aspon 2krat a je to. Dost dolezitym ukazovatelom pri uspesnosti nasadovania retazi je priestor v blatniku ak je ho malo tak je to problematicke.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Sob, 21.10.2006, 9:14
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Diesel mas pravdu ze sa horsie nasadzaju,ale skor ako napadne sneh davam zimne gumy.No a tie maju vecsie drapaky.

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 23.10.2006, 20:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Skutočné zimné gumy nemajú moc výrazné drapáky. Majú hlavne množstvo lamel rozlične usporiadaných a sú z mäkkej zmesi.

Tie MT som predsa nevylúčil, napísal som "nemali by byť MT". Kto má dosť trpezlivosti a nemá problémy so skrehnutými prstami, a má sklony k masochizmu môže kludne nahadzovať reťaze aj na MT. :P :lol: :wink:

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pon, 23.10.2006, 21:07
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
HE... :lol: ... Milan, budeš sa čudovať, ale na zimu dávam práve menšie drapáky.

Práveže traktoroidné MT majú malú styčnú plochu = málo záberových hrán a sú z tvrdej gumy ktorá je v zime ešte tvrdšia :evil:

Takže na zimu idú AT s hustejším dezénom.


Pon, 23.10.2006, 21:10
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tie zimne mam podobne ako Ty Martin na foto.Nie su az take traktorky.Myslis tu kalamitu den pred Silvestrom?

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 23.10.2006, 21:38
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 13.10.2006, 18:15
Príspevky: 174
Bydlisko: skalica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
DanoDEF píše:
Jacko píše:
tak veru :-D sú tam všelijaké:snehové,pevnostné... tak by nebolo od veci,keby ste napísali,aké používate :?


KONIG POLAR S 296

ale obavam sa, ze presahuju 5000......o dost

Obrázok


Ano, take 6000 za par som si po doporuceni odbornikov ze Skalice namontoval na Defendra a vydrzali hodinu? Ale mosim uznat, ze na Discovery 3 maju perfektnu zivotnost....

_________________
Defender 90 Td5 170k Old Man Emu,Warn 8274,Warn CE-M 6000 ,ARB nárazník, Safari Snorkel, MT Matador Wisenta 235x85x16,Pewag A 84SV, Roll Cage,2xARBuzaverky,CB,Garmin nuvi 660 ...
Discovery 3 ,bez skrabancu


Pon, 23.10.2006, 22:30
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 285 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: