Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 25.04.2024, 10:27
Dnes je štvrtok 25. apríla 2024, meniny má Marek a zajtra Jaroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 
 Mitsubishi Pajero pinin - unik kvapaliny 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Štv, 09.02.2012, 11:19
Príspevky: 3
Bydlisko: spania dolina
Odpoveď s citáciou
zdravim som cerstvym majitelom Pajera pinin 1.8 mpi...hned prvy pokus v terene skoncil na bruchu nie ze by som auto precenil ale neskoro som zbadal priliz hlboke kolaje tak mi predok ostal v lufte hlavne lave koleso prave nie uplne v lufte ale nemalo poriadny zaber...pri tej prilezitosti som zistil ze zadne kolesa sa pri pokuse o cuvanie ani nepohli ako je teda 4x4 riesene pri spiatocke? A pri jazde v pred je to 50:50? A dalsia vec ktorj sa trochu obavam ked sa mi podarilo vyhrabat sa chvilu mi kvapkalo nieco zltkaste z podvozku ale nebolo to vobec mastne co to mohlo byt? Najprv som sa zlakol ze olej ale vravim mastne to nebolo a netieklo toho dako vela je este na podvozku v niecom olej? Ide o 5 dverovu verziu...


Štv, 09.02.2012, 11:24
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 14.11.2006, 22:24
Príspevky: 325
Bydlisko: Dudince
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ak sa nemýlim pinin má medzinápravový diferenciál,ktorý ak neuzamkneš tak to bude fungovať presne ako popisuješ.Kéď máš jedno koleso odľahčené celý výkon auta Ti uteká cez to odľahčené koleso.Aj zadok vďaka otvorenému medzinápravovému difu.Pred jazdou na nespevnenom povrchu zapni medzinápravovú uzávierku ak ju má.

_________________
LANDROVER DISCOVERY bývalá leštenka


Štv, 09.02.2012, 17:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.03.2010, 19:40
Príspevky: 1448
Bydlisko: povazska bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
akop pises pajero pinin ma systém SS4-i 4WD kt. pracuje ve všetkých čtyroch režimoch - 2H, 4H,4Hlc a 4LLc. 2h mas urcene na cestu a ak sa nemylilm ma pinin aj medzinapravu kt. vsak nema osobytu uzavierku je to risene podobne ako na pajere 2 4h je otvoreny medzi dif na jazdu po ceste a a tak predpokladam ze si siel do terenu na nej ked koleso stati trakciu alebo je v lufte nepomoze ti nic ked mas 4H okrem zadnej uzavierky. dalje 4hlc je uz ZATVORENY medzinapravovy dif je to urcene do snehu na bahniste povrchy a tak bla bla .....no priamo do terenu je urceny 4Hllc co je redukcia ....tammotor taha do pomala ...taze vyuzivaj v terene to no zaradit sa da len ked auto stoji nato pozor.....a to stym vytekanim nenapada ma nic ine ako benzin a nejaka prasklinka na nadrzi olej neviem no mozno sa mylim

opravte ma ak je to tak :)

_________________
Myšiak 2,8TD,+8cm hore -pevnosťák ARB, HELLA 181,PMR,CB,Super Swamper 33",gurtna, dobrá duša za volantom :)

OFFROAD CLUB LÚKY


Štv, 09.02.2012, 17:28
Profil
Čumil

Registrovaný: Štv, 09.02.2012, 11:19
Príspevky: 3
Bydlisko: spania dolina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pinin 1.8 mpi 5dver. nema ani uzavierku ani redukciu je to stala 4x4 sj ked toto mi tiez nie je jasne lebo pise sa ze ma n staly pohon 4x4 ale zaroven ze sa pri preklze pripaja predna naprava tak toto mi nie je jasne...u mna staly pohon 4x4 znamena ze stale su hnane obi dve napravy ako to ma myslim niva tak teraz neviem fakt...a to vytekanie bolo niekde z prednej casti podvozku a nadrz je vzadu ak sa nemyslim...fakt neviem co to bolo lebo trochu potieklo a prestalo...myslel som aj na roztopeny spinavy sneh ked auto vbehlo do snehu ale bolo to take jednofarebne preto ma hned napadol olej ale nebolo to mastne tak neviem ...


Pia, 10.02.2012, 7:41
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Brzdova/spojkova kvapalina ? Alebo nejaka zlta voda do ostrekovaca ? :-)


Pia, 10.02.2012, 8:55
Profil
Čumil

Registrovaný: Štv, 09.02.2012, 11:19
Príspevky: 3
Bydlisko: spania dolina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
a neviete ci sa da na 1.8 mpi dorobit uzavierka medzinapravoveho difu? a kolko by to asi stalo?


Štv, 16.02.2012, 15:50
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pozri si poriadne špecifikáciu, myslím, že tento Pinin má samosvorný medzinápravový diferenciál.
Naozaj sa robilo viac verzií podvozku pre Pinin, ja som to rozoznával len ako "dlhý" a "krátky"
Pohľadaj v témach, dával som tu úplný popis 4x4 pohonov Mitsubishi ako samostatný dokument, je tam popísaný aj Pinin.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Štv, 16.02.2012, 16:52
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 7 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: