Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Str, 24.04.2024, 19:46
Dnes je streda 24. apríla 2024, meniny má Juraj a zajtra Marek




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ] 
 Zvysenie vykonu motor 2,7 TD 74 kw 
Autor Správa
Začínajúci koumák

Registrovaný: Uto, 28.04.2009, 20:35
Príspevky: 117
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Odpoveď s citáciou
Uz dlhsiu dobu sa rozhodujem, ci sa pustit do uprav mojej 2 sedmicky. Pretoze s tym nemam ziadne skusenosti, chcel by som sa opytat vas, ktrori ste to uz absolvovali ci to ma zelane ucinky. Chcem pridat intercooler z verzie TDI, vyhodit klapku, ktora je na sacom potrubi, zaslepit EGR ventil a vyhodit sitko z cerpadla, pretoze je stale zanesene spinou. Pred filter som vlozil odklovac ( sklicko ako na traktoroch), ani to nepomaha, preto ma zaujima ci neposkodim cerpadlo alebo trisky ked to sitko vyhodim? Alebo bude lepsie kupit kvalitnejsi filter a sitko nechat tam kde je?


Str, 11.04.2012, 8:25
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Klapku vraj vyhadzuju a je to poznat.
EGR Ano.
Sitko by som urcite nevyhadzoval, to tam nie je na srandu.
To ze je spinave - netankujes na nejakej srackovej pumpe ? Alebo nejaka taka nafta "od kamarata" ?
Nasavanie studeneho vzduchu pomoze vzdy, lepsie je ak je vzduch vlhkejsi, citaj tu viewtopic.php?t=1706


Str, 11.04.2012, 8:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.03.2008, 18:21
Príspevky: 705
Bydlisko: Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Fabi píše:
vyhodit sitko z cerpadla, pretoze je stale zanesene spinou

a vyhod aj vsetky filtre - tiez sa zanasaju. :-D
a co tak vycistit nadrz?

_________________
Patrol GR Y61, 2,8TD


Str, 11.04.2012, 9:06
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40
Príspevky: 2320
Bydlisko: Sliač
Odpoveď s citáciou
Poslať 
neviem ci to tvoje auto ma, ale ja mam 92 kw 2,7, cely cas bolo to auto zadubene, ako svina, vobec to neslo, pri cca 3000 otackach auto zrazu vystrelilo a hned preradilo a tak...
kopec odbornikov sa k tomu vyjadrilo, vraj co vsetko je nafigu, pritom stacilo vystriekat vahu vzduchu cisticom na brzdy a auto jazdi, akoby vyslo z fabriky

_________________
http://www.4x4offroad.sk
Rasto
Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9
ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon


Str, 11.04.2012, 9:17
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Uto, 28.04.2009, 20:35
Príspevky: 117
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Miso aj nad tym som uz rozmyslal....
Zajtra skusim vyhodit klapku a vycistim sitko v cerpadle, nadrz som cistil ale to velmi nepomaha, ta jemna spina prechadza aj cez hlavný palivový filter, teraz ked mam odkalovac tak vydim, ze z nadrze ide cista nafta, rozmyslam aj nad tym ci sa necistoty neuvolnuju z filtra, mozno je nekvalitny. Vymenim ho za nejaky drahsi aj ked ma este len 5 mesiacov a uvidim. Kto poradi ako sa na cerpadle prida nafta (ktorou skrutkou traba tocit) a kolko ked pridam intercooler.


Str, 11.04.2012, 19:47
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Uto, 28.04.2009, 20:35
Príspevky: 117
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Klapka je von este EGR. V sani je riadny bordel s toho " pridavneho spalovania"


Štv, 12.04.2012, 18:39
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Uto, 28.04.2009, 20:35
Príspevky: 117
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kto poradi, kde sa da kupit sitko, ktore je v cerpadle?


Sob, 14.04.2012, 15:52
Profil
On-line
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Fabi, pokiaľ nemáš s úpravami potrebné skúsenosti, tak len opatrne. Tvoj motor je v sériovom stave v určitom naladení z továrne a je v takom rovnovážnom stave, že keď zmeníš niektorý parameter, tak sa kľudne môže stať, že ho rozladíš a bude na tom ešte horšie, ako v súčasnosti. Motor naladiť na vyšší výkon sa dá, ale je to obyčajne na úkor životnosti. Pokiaľ hodíš výkonnejší medzichladič vzduchu, a neupravíš ostatné parametre, tak nemusíš mať žiaden osoh z montáže. Platí, že v prvom rade motor musí byť OK, teda dobré kompresné tlaky, dobré mazanie, v dobrom stave kľuka a ložiská, čerpadlo a trysky. Až potom treba rozmýšľať nad zvyšovaním výkonu, lebo pokiaľ máš motor už vyšľahaný, tak pri zvyšovaní výkonu bude zbytočne veľa žrať. Takže ak máš základ OK, tak by som sa najprv poradil s chalanmi z http://bhmotorsport.sk/, oni sú dobrí, majú aj brzdu a vedia sa vyhrajkať aj s posunutím točivého momentu, jeho zvýšením, znížením, takisto aj s výkonom, záleží len na tom, koľko si ochotný zainvestovať. Alebo si pohľadaj aj nejakú inú firmu zaoberajúcu sa zvyšovaním výkonu, možno tebe bude stačiť ho kus načipovať a bude stačiť na začiatok, potom pozdejšie sám uvidíš, či pôjdeš ďalej.


Sob, 14.04.2012, 22:07
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
OGO píše:
Motor naladiť na vyšší výkon sa dá, ale je to obyčajne na úkor životnosti. Pokiaľ hodíš výkonnejší medzichladič vzduchu, a neupravíš ostatné parametre,

Suhlasim, aj ked treba povedat, ze nase motory nie su na hranici a maju rezervy, takze s rozumom by som sa nebal ist hore ...
A len medzichladicom akurat "ulahci" motoru, bez turba tam nic nehrozi ...
(a vyslovene o turbe nepise).


Ned, 15.04.2012, 9:23
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Uto, 28.04.2009, 20:35
Príspevky: 117
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Odpoveď s citáciou
Poslať 
OGO urcite mas pravdu, preto som zacal zhromazdovat informacie o upravach tohto motora, pytam sa aj tu pretoze najlepsie su uz overene upravy, ktore motoru neublizia. Turbo ani vstrekovanie urcite menit nechcem. Zatial som len vyhodil klapku zo sania a chcel by som instalovat intercooler. Ludia, ktory to uz absolvovali pisu, ze je treba pridat naftu na cerpadle, to bude pre motor asi najvacsia zmena. Ten isty motor ale s inercoolerom a el. cerpadlom ma v novsej verzii 92 kw, preto si myslim, ze zvysenie vykonu pridanim coolera by mojmu nemal znizit zivotnost.
Poradte, kde kupit sitko, ktore je v cerpadle, pretoze na mojom je povlak, ktory sa neda vycistit.


Ned, 15.04.2012, 10:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Terrano do 95 asi ešte určite nebude OBDII tak s tým upravovaním máp to bude asi problém

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Ned, 15.04.2012, 11:13
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 11 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron