Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 3:35
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 150 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Ďalší
 dialkove a ine 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:02
Príspevky: 968
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
mam vpredu v rame 2x Hella/Rally1000 . Xader pisal , ze ma xenony ...
Pochvalte sa co kto mate na svietenie ...
To Xader - teda specialne ma zaujali tie xenony ( si si isty ,ze v dialkovych co sa stale vypinaju a zapinaju su to ozaj xenony ??? :shock: ) Ak ano popis to - prosiim - prikon, chladenie, ovladanie , montaz a nastavenie.
ADD nastavenie - priatelia ako ste nastavovali svoje svetielka :?: - dajte nejake navody ... Tie moje totiz svietia "akosi vysoko" (mam pocit ) :roll: a tak chcem vediet ako ste sa nastavovali vy ...
Mne to totiz vychadza ze niekde na rovine to bude treba potme postavit, povolit, nastavit podla subjektivneho pocitu do dialky aj na sirku , dotiahnut a dufat ze je to OK

_________________
OFF the ROAD


Pia, 06.10.2006, 16:07
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
.... hlavné svetlá Ti za mierny bakšiš nastavia na STK.

Potom postav v tme auto kolmo k stene a dialkové nastav podla hlavných dialkových. Ak máš prídavné dialkové vyššie alebo nižšie ako hlavné, nastav svetelnú stopu o príslušný kus vyššie/nižšie.

Hmlovky majú svietiť podla stretávacích (zase proporcionálne vyššie/nižšie)


Pia, 06.10.2006, 16:36
Profil WWW
Odpoveď s citáciou
IvoLUCKY píše:
mam vpredu v rame 2x Hella/Rally1000 . Xader pisal , ze ma xenony ...
Pochvalte sa co kto mate na svietenie ...
To Xader - teda specialne ma zaujali tie xenony ( si si isty ,ze v dialkovych co sa stale vypinaju a zapinaju su to ozaj xenony ??? :shock: ) Ak ano popis to - prosiim - prikon, chladenie, ovladanie , montaz a nastavenie.
ADD nastavenie - priatelia ako ste nastavovali svoje svetielka :?: - dajte nejake navody ... Tie moje totiz svietia "akosi vysoko" (mam pocit ) :roll: a tak chcem vediet ako ste sa nastavovali vy ...
Mne to totiz vychadza ze niekde na rovine to bude treba potme postavit, povolit, nastavit podla subjektivneho pocitu do dialky aj na sirku , dotiahnut a dufat ze je to OK


Ved snad sa niekedy stretneme a ukazem ti ich nazivo ... ale su to vypalovaky poriadne :D
V tme presvietia moje dialkove co mam v reflektoroch jak nic ... krasne biele svetlo do fakt VELKEJ DIALKY :)
Mam ich na spustanie s tlacitkom pri zapalovanim a napojene su na relatko ... pri nich su take dve "krabicky" prepojene hrubym kablom ktore menia tusim prikon do nich , aby svietili jak xenony :)
Niekto tu pisal , ze tieto Helly co mam su oblubene u kamionistov ... a aj podla toho svietia ... spravim aj nejake fotky v noci nech vidno co to robi :D


Pia, 06.10.2006, 18:27
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:02
Príspevky: 968
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
thanksjuu :D
a ako si to nastavoval ??? :?:
a kolko ta to kostlo ??? :?:

_________________
OFF the ROAD


Pia, 06.10.2006, 18:39
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
IvoLUCKY píše:
thanksjuu :D
a ako si to nastavoval ??? :?:
a kolko ta to kostlo ??? :?:


Origos stoji jedno tusim okolo 10 litrov a obidve ma stali 9tisic :) a moc sa s toho tesim.
Nastavoval som ich tak , ze kamos s Opel Astrou sa postavil predomna a ja som ich zasvietil a ked mu svietili presne do spatneho zrkadielka , tak to BOLO AKURAT :lol: a tak som ich nechal :lol:


Pia, 06.10.2006, 18:41
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:02
Príspevky: 968
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MuHaha - fiiha , ejha no ale toto :roll: by ma teda nenapadlo !!!

_________________
OFF the ROAD


Pia, 06.10.2006, 18:44
Profil
Odpoveď s citáciou
Poslať 
IvoLUCKY píše:
MuHaha - fiiha , ejha no ale toto :roll: by ma teda nenapadlo !!!


My Patrolisti sme ale prefikani , co ? :D
Normalne by som ich nastavil asi tak , ze vecer pojdem na nejaku cestu a zapnem obyc. dialkove a pozrem kam svietia...vypnem ich a rovnako nastavim aj tie pridavne dialkove a potom znovu nastavene zapnem raz tie a potom pridavne a uvidis ci to bude dobre.


Pia, 06.10.2006, 18:50
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... pre menej movitých (čo nemajú na xenony) môžem za biele sklá vrelo doporučiť žiarovky Osram Cool Blue (úplne stačí v predpísanej amperáži... 100 W a podobné nezmysly sú zbytočné) alebo namodralé reflektory (certifikované !!) napríklad od Wesemov v solídnej kvalite za strávitelnej cene.


Pia, 06.10.2006, 20:05
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
alebo namodralé reflektory (certifikované !!) napríklad od Wesemov v solídnej kvalite za strávitelnej cene.


alebo HELLA chromium blue za trosku ine peniaze ale este stravitelne.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Pia, 06.10.2006, 21:42
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No ked sa tu bavime o svieteni .. Napriek vymene mojich obycajnych H4 za OSram Silverstar som nejaky extra rozdiel nezbadal ... Dialkove relativne ok, ale ked mam stretavacky, mam dojem ako by som isiel na obrysovkach ... Svetlo je dost nazltle, cakal by som viac svetla a do biela... Nemozem si nejako legalne pomoct ? Ci uz domontovanim dalsich stretavaciek alebo tak .. Svietim ako stara skodovka :( , a k nie este horsie .. Svetla su zostelovane v autoservise podla tych reflektoblbosti ...

A pri tej prilezitosti by som sa rad opytal, ci je legalne nejako mozne namontovat pridavne spetne svetlo, to co tam dali pri vyrobe stoji za prd, nehovoriac, ze je tam len jedno .... UZ ze si ho budem zapinat rucne mi nevadi ...


Uto, 14.11.2006, 22:35
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Osram Cool Blue (nemajú ich všade, ale stojí to zato. Kto za ne vypýta viac ako 170 Sk je zlodej)

cúvačky = pracovné svetlá. čítaj na inom mieste
(aj do cúvačiek H3 Cool Blue)

Ak dáš mocné halogénové cúvačky, určite musia ísť cez relátko.

Je fajn mať vzadu cúvačky na spínač v prevodovke, ale aj na extra vypínač.

Ak by bol nejaký problém so studenými modrými osramami, mám tu na ne baňu. V NR je pobočka firmy ktorá obsluhuje maloobchod pre továreň Osram v Nových Zámkoch. H3 aj H4 stoja čosi okolo 160 Sk. (Milan... kolko to bolo presne?) Do dvoch dní mi zoženú čokolvek.


Naposledy upravil Martin 4 dňa Uto, 14.11.2006, 23:07, celkovo upravené 1



Uto, 14.11.2006, 22:59
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
Osram Cool Blue (nemajú ich všade, ale stojí to zato. Kto za ne vypýta viac ako 170 Sk je zlodej)

Myslis ze budu az na tolko lepsie ako Silverstarky ? A stali podobne ...


Uto, 14.11.2006, 23:07
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Budú..... 8)

(Na tomto mieste očakávam komentár od Milana BB)

Inak.... ak auto svieti mdlo, tak môže byť aj vyslepnutá parabola (nie hrdzavá, ale zmatnená vekom. to spredu dosť dobre nerozoznáš) .

A skús prezrieť konektory čo napichuješ na žiarovky (či nie sú hnilé alebo vyiskrené... nedávno som z Patrola vyhodil poloroztavený konektor) prípadne zmeraj napätie na žiarovke (zapnutej) či je v cajku kabeláž, poistky a relátka ovládajúve stretávacie svetlá.


Uto, 14.11.2006, 23:13
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
Budú..... 8)

Inak.... ak auto svieti mdlo, tak môže byť aj vyslepnutá parabola (nie hrdzavá, ale zmatnená vekom. to spredu dosť dobre nerozoznáš) .

A skús prezrieť konektory čo napichuješ na žiarovky (či nie sú hnilé alebo vyiskrené... nedávno som z Patrola vyhodil poloroztavený konektor) prípadne zmeraj napätie na žiarovke (zapnutej) či je v cajku kabeláž, poistky a relátka ovládajúve stretávacie svetlá.

Hm ...necce sa mi vydrbat dalsie love zbytocne ...
Co sa da urobit s parabolami ? Kupit nove, ci nejako len vycistit resp. v domacich podmienkach opravit ?

Konektory su ok, robil som zaoxidovanu elektriku v celom aute. Este mozno to napetie .. Checknem .


Uto, 14.11.2006, 23:19
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...kedysi sa renovovali paraboly... ale pochybujem že by sa s tým ešte nikto zaoberal...

Ono toiž paraboly môžu brutal zhrdzaviť a tým sa z nich ošúpe chróm (to vidíš aj spredu) ale že vrej (dozvedel som sa to nedávno) môžu aj oslepnúť a pôvodne lesklá vrstva zmatnie. potom prudko klesne účinnosť reflektora (to na prvý pohľad nerozoznáš). Naučil som sa to na skupinovom prednom svetle na A6 kde je stretávacia projektor a svieti fakt na prd. Svetlo bolo zachovalé, len svietilo jak zdochýňajúca muška svetluška ( :evil: najrýchlejšie auto v dome a má preukazne najmizernejšie svetlá.... tu súdruhovia z NSR urobili chybu :evil: ) Po výmene za nové to dosť pomohlo a keď som zo starých vyoperoval parabolu, tak bola ako keby natretá nekvalitnou striebrenkou namiesto chrómu.

Skús vybrať lampu a hodiť nejaký kosý pohľad cez dieru po žiarovke či sa to lesklé vnútri fakt leskne.

Ak sa to leskne a na žiarovke budeš mať fakt 12 - 13,8 V (pri naštartovanom motore) tak Ti proste normálna žiarovka nestačí a skús kúl blju. Keď porovnáš normálny halogen a Cool Blue tak ten normálny sa Ti bude zdať ako keby zažltnutý.


Ešte ma tak dodatočne napadlo... Finder Ty máš žípku?

Pretože Harley tuto od vedla mal odkialsi svetlá na čerokýov s čírou optikou a že je to móóóc fajn...


Str, 15.11.2006, 11:24
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 150 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: