Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 12:17
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 16 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Odvzdušňovanie diferákov 
Autor Správa
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Máte niekto skúsenosti s odvzdušňovaním diferákov pri brodení,niekde som o tom čítal.Máte to niekto urobené na autách,alebo ste o tom niečo počuly?Treba sa vzdelávať,tak už sedím a počúvam. :shock: :smt115

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Uto, 16.01.2007, 21:12
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hm ... Teda sedliackym rozumom si myslim, ze ak z diffu nic nevytecie (mal by tam byt minimalne, olej, ze ano), tak ani nic nejde do vnutra ...
Tak naco by bolo dobre nejake odvzdusnovanie ?

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Uto, 16.01.2007, 21:20
Profil
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
Hm ... Teda sedliackym rozumom si myslim, ze ak z diffu nic nevytecie (mal by tam byt minimalne, olej, ze ano), tak ani nic nejde do vnutra ...
Tak naco by bolo dobre nejake odvzdusnovanie ?
No čítal som že tam môžu vznikať nejaké tlaky,nemôžem si už spomenúť ako to presne bolo.Písali tam tuším že majú porobené vývody s diferákou niekde na úroveň svetiel.No neviem asi si to s niečim mýlim.Asi to je aktuálne len pre maniakou v brodení. :smt122

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Uto, 16.01.2007, 21:42
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pri jazde sa v dife zahreje olej aj vzduch a zmenou tepla sa meni aj objem. Pri brodeni moze prist k prudkemu ochladeniu, co znamena zmensenie objemu a nasledne k podtlaku a dif by mohol cez semering nasat vodu, rovnako ako zmeny tlaku neprospievaju semeringu v naprave. Original je odvetranie vyvedene nad uroven vyrobcom udavanej hlbky brodenia. Pre hlboke brodenie je potreba odvetranie difov, prevodovky a nadrze vyviest co najvzsie. Pouzivaju sa aj cosi ako gumene balonky v tvare harmoniky priamo na vyvode odvetrania, ich harmonikovy tvar umoznuje kompenzovat zmenu objemu.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Uto, 16.01.2007, 22:10
Profil
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tomrs píše:
Pri jazde sa v dife zahreje olej aj vzduch a zmenou tepla sa meni aj objem. Pri brodeni moze prist k prudkemu ochladeniu, co znamena zmensenie objemu a nasledne k podtlaku a dif by mohol cez semering nasat vodu, rovnako ako zmeny tlaku neprospievaju semeringu v naprave. Original je odvetranie vyvedene nad uroven vyrobcom udavanej hlbky brodenia. Pre hlboke brodenie je potreba odvetranie difov, prevodovky a nadrze vyviest co najvzsie. Pouzivaju sa aj cosi ako gumene balonky v tvare harmoniky priamo na vyvode odvetrania, ich harmonikovy tvar umoznuje kompenzovat zmenu objemu.
Perfektné tak predsa som sa nemýlil. :smt128 :lol: Neviem ale na niektorých značkách to odvetrávanie sami zdá vôbec nemajú,alebo sa mýlim? :smt139

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Uto, 16.01.2007, 22:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3268
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja to odvetranie mam,este som rozmyslal co sa tymi hadickami ovlada. :D

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 16.01.2007, 22:28
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Rudi píše:
finder píše:
Hm ... Teda sedliackym rozumom si myslim, ze ak z diffu nic nevytecie (mal by tam byt minimalne, olej, ze ano), tak ani nic nejde do vnutra ...
Tak naco by bolo dobre nejake odvzdusnovanie ?
No čítal som že tam môžu vznikať nejaké tlaky,nemôžem si už spomenúť ako to presne bolo.Písali tam tuším že majú porobené vývody s diferákou niekde na úroveň svetiel.No neviem asi si to s niečim mýlim.Asi to je aktuálne len pre maniakou v brodení. :smt122


Tak ,odvzdušnenie ma každá seriová náprava a prevodovka aj motor.Postačuje to na občasné brodenie a slúži na dýchanie pri prevádzke aby nepretlačalo semeringi.

Základ je dodržat pri brodeni všeobecné pravidlá ,aby auto ostalo autom .Napr.je vhodné nechat auto najprv vychladnút ,lebo pri prudkom ochladení vzniká podtlak a "cucá to vodu aj tade, kde neteče olej."
Dalšie je, že povolíme remen ,čo poháňa vrtuľu(ak je napevno)
A samozrejme ,že ideme len do takej hlbky ,ako nam to dovolujú možnosti(od výroby,od úpravy)Najlepšie je sa brodeniu vyhnút ,ale zase tá radost?...

Ja som kedysi robil odvzdušnenie hadičkou do vzduchového filtra .Majú to tak aj iné autá, ale dnes si nemyslím že je je to najštastnejšie riešeni ,lebo tam vzniká podtlak a tým nebespečenstvo nabratia
vody.Lepšie by bolo mierne natlakovat tieto srandy atd....

No aj tak po každom brodení je treba skontrolovať všetky naplne ,aj náboje a premazať .Predlžiš o hodne životnosť a ušetríš chechtáky.

pápa.

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Uto, 16.01.2007, 22:33
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No ja kým to napíšem mojim ďatlopisom ...

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Uto, 16.01.2007, 22:35
Profil
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ˇAno to je presne to čo som čítal,že to trochu natlakujú aby tam nevtekala voda.Ale v nejakom takom pomer aby nevytláčalo simeringy.Kapo dnes ideš! :smt023

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Uto, 16.01.2007, 22:43
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 14.01.2007, 11:04
Príspevky: 208
Bydlisko: Trnava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Na nápravách na Are M-ku sú na to také malé ventilky,len opačne otočené,von pustia ale dnu nie.V katalogu sa to presne volá:Odvzdušnovací ventil úplný,je to veľké ako maznica a môžeš to dať
na akúkoľvek nápravu.Osádza sa to zhora na rúru nápravy.Skús sa
opýtať v arackej predajni.Osobne som bol"utopený" asi 5 krát,raz dokonca pol dňa kým ma vytiahli,ale v diferáku voda nebola.


Str, 17.01.2007, 16:30
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 31.12.2006, 21:52
Príspevky: 561
Bydlisko: Myjava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no džoski, ty si to s tými árackými odvzdušnovakmi ponal nejako zložito, nie? :shock: Čo ja viem je to len taka šaločka hore dnom na rurke a ma to mimochodom (mala by mať) každa prevodovka,rozvodovka :!:

_________________
1. Moje pravopisne chyby kludne opravte, slovenčina nebola nikdy moj kobylka :smt124
2. Nerobim kvalitne, ale pomaly!


Štv, 18.01.2007, 1:36
Profil ICQ
Koumák

Registrovaný: Štv, 07.12.2006, 18:36
Príspevky: 184
Bydlisko: SK-Zapad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Napriklad na Galloperi (Pajere) je vzadu hadicka do ramu, respektive do trubky, co spaja ram. V podstate tam zostava vzduch aj pri ponoreni nad tuto uroven. Vpredu je ale len plastovy stupel, cez ktory, ak sa prehreje diferak, sem tam aj vytlaci trochu oleja. Na prevodovke som ziadne odvzdusnenie nenasiel (ale ani nehladal). S autom som bol v pohode tak do pol dvier v bahnovej vode a nie raz. Zatial sa mi do diferakov ani prevodovky voda nedostala. Raz som dokonca nedopatrenim vliezol do potoka po prietrzi na takom mieste, kde bolo normalne 50cm vody, no po tej burke som mal z predneho okna akvarium. Ani neviem ako som sa odtial dostal, bol tam slusny prud atd. Odniesla si to len predna znacka, ktoru ten prud alebo protilalhy breh (?) strhol. Vodu som mal len vo vnutri, ale nie vela, nebol som tam dlho, a najviac jej natieklo cez vetraky kurenia vpredu. Ale uz by som taku srandu nechcel zazit, aspon nie so svojim autom.


Štv, 18.01.2007, 11:23
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Milan_G píše:
... Vodu som mal len vo vnutri, ale nie vela, nebol som tam dlho, a najviac jej natieklo cez vetraky kurenia vpredu. Ale uz by som taku srandu nechcel zazit, aspon nie so svojim autom.

hej, toto ani ja nemusím - iba keby bolo nevyhnutné, človek nevie, čo život vymyslí, ale dobrovolne bez vážneho dôvodu - ee...(ale včera som sa vytešil v takom možno aj vyše trištvrte metrovom brode - nevyzeral hlboko, beťár, našťastie bol krátky, pevné dno a vodu som nenasal...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Štv, 18.01.2007, 12:08
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pri Prievidzi je obec Koš, ktorá je banskou výstavbou tak podvŕtaná, že jedna príjazdová cesta sa začala prepadávať, vo vzniknutej kotline vzniklo jazierko. Dokonalá umývarka - asfaltka cca 1,5m pod vodou. Ale páni úradníci nám ju dali zasypať navážkami z bane :cry:

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Štv, 18.01.2007, 16:37
Profil
Koumák

Registrovaný: Štv, 07.12.2006, 18:36
Príspevky: 184
Bydlisko: SK-Zapad
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Po tej ceste som raz chcel ist (ak tych zatopenych ciest tam nie je viac, tak to bola ona), len som nemal dost odvahy. Nepoznam to tam a nevedel som, ake to moze byt hlboke. To sme isli s detmi do Bojnic a nejako som zabludil, a zrazu predo monu voda. Aj som kus do toho vosiel, ale potom som uz nevidel, kde je kraj cesty a k tomu ani neviem plavat !


Štv, 18.01.2007, 16:46
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 16 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: