Dnes je nedela 18. mája 2025, meniny má Viola a zajtra Gertrúda
Zmena stáleho prevodu Patrol Y61
Autor |
Správa |
jenki
OFFROAD Expert
Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26 Príspevky: 2389 Bydlisko: Zvolen
|
Správne Paľko, také niečo ako polka Viagry...
Fakt je, že som uviedol publikované maximum výkonu.
Ale tento motor tam ale bežne upravujú na nejakých 500-600 koní.
Rozhodne to ale nie je na jeden závod, tie závody na dunách sa jazdia dosť živelne a stroje sa používajú kým nekľaknú. A po závode do toho naskáču v hojnom počte a mažú domov.
Predpokladám, že práve tá odolnosť v prašnom prostredí a nenáročnosť úprav je dôvodom, prečo sa radový 6-válec Nissan tak osvedčil. A v tomto prípade sa osvedčil aj v benzínovej, aj v dieselovej verzii, lebo základ je ten istý. A vrčí tiež už viac ako 20 rokov.
Čo považujem za dôležité, že vrčí v podmienkach Ázie a Austrálie, kde naozaj dostáva neskutočne zabrať či už z hľadiska klimatického, tak aj z hľadiska preťažovania.
Neviem síce, aké diferáky používajú (lebo toto by bolo k téme) ale Patrol chodí ako hodiny.
_________________ Jenki
Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané
|
Štv, 29.11.2012, 15:05 |
|
 |
palo-cherokee
koumák
Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35 Príspevky: 4321 Bydlisko: ZA
|

jenki píše: :-D Správne Paľko, také niečo ako polka Viagry... no veď toto jenki píše: Predpokladám, že práve tá odolnosť v prašnom prostredí a nenáročnosť úprav je dôvodom, prečo sa radový 6-válec Nissan tak osvedčil. A v tomto prípade sa osvedčil aj v benzínovej, aj v dieselovej verzii, lebo základ je ten istý. A vrčí tiež už viac ako 20 rokov. Čo považujem za dôležité, že vrčí v podmienkach Ázie a Austrálie, kde naozaj dostáva neskutočne zabrať či už z hľadiska klimatického, tak aj z hľadiska preťažovania. Len si zabudol okolitému plebsu povedať, že aký motor to vlastne je. A tiež to, že v našich zemepisných šírkach je pomerne vzácny. Takisto ako kopa iných dobrých agregátov. To je bohužiaľ daň za našu slávnu EU. tu bola debata o RD28, RD28T alebo ZD30 . A ani jeden z nich nie je zrovna extrémnym prípadom výkonu a spoľahlivosti. a doplnil som hladinu viagry takže ešte jeden podjeb  bull4x4tuto píše takéto bull4x4 píše: no, ako pises, ze sa Ti paci Patrol, mne sa paci Jeep, lenze ta poruchovost.... a vedľa zasa takéto: bull4x4 píše: Patrol GO motora - piesty, kluka, ventily, atd Turbo nejake capy alternator dvojhmotak vsetky hadice z turba do intrecoolera(ten ma este caka, je vraj opravovany) komplet spojka katalyzator zadny vyfuk je odpadnuty, ale neriesim spotrebak(aku, zhavice) vypinace na okna a dvere 2+2 (moja chyba, trochu namocene)
tak mi to nejak nejde do hlavy s tou spoľahlivosťou 
|
Štv, 29.11.2012, 15:48 |
|
 |
jenki
OFFROAD Expert
Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26 Príspevky: 2389 Bydlisko: Zvolen
|
No, ja som hovoril o motoroch Nissan a o 6-válcoch (RB->RD, TB+TD).
Keď si pozrieš bližšie, tak pochádzajú z jedného "kmeňa" a zase sa tam po čase spájajú. Dokonca sú aj bloky medzi benzínom a dieslom v niektorých verziách identické.
A čo sa týka motora RD28/129 koní, no neviem, ale na auto s prázdnou váhou 2,2 tony to nevnímam ako takú hrúzu ako tu čítam. Určite by som ocenil aj 50-100 koníkov navrch, ale nič iné by som nechcel meniť. Ocenil by som 6-stupňovú prevodovku, aby som pri 130 netočil motor tak vysoko (lebo hluk a zbytočná spotreba).
Je fakt, že mám na aute iba 200 000km, a mám už vymené čerpadlo (ale staré za staré)... ale to je všetko. Že by som ho šetril, to mi asi tu nikto tu neuverí. Servis má u mňa poctivý, to hej.
Sme teda úplne inde a hodne od témy... ale snáď nám to majiteľ témy prepáči.
A tú spoľahlivosť Rasťovho (Bull4x4) Patrola ti určite ozrejmí sám. Mne je v tomto "vsjo jásno" 
_________________ Jenki
Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané
|
Štv, 29.11.2012, 16:23 |
|
 |
bull4x4
OFFROAD Expert
Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40 Príspevky: 2320 Bydlisko: Sliač
|

Patrol
GO motora - piesty, kluka, ventily, atd - po priehriati a naslednom zadreti, vina obsluhy, nie ja
Turbo bolo nove a stale to riesim s SOI
nejake capy bezny spotrebak
alternator vela spinavej vody
dvojhmotak
vsetky hadice z turba do intrecoolera dosledok neodbornych zasahov do nastavenia turba povodnym majitelom
komplet spojka preventivne pri vymene dvojhmoty, bola este v norme
katalyzator po zadreti nim prebehlo cca 6l oleja a bol mierne upchaty
zadny vyfuk je odpadnuty, ale neriesim
spotrebak(aku, zhavice)
vypinace na okna a dvere 2+2 (moja chyba, trochu namocene) voda v interiery - po volant
su to take subehy stavu pri kupe a nesledneho pouzivania
vies ja som to auto vo svojej dobe kupil velmi lacno a taky bol aj stav, nasledne trochu doladovania a je to
a bez urazky neverim, zeby to nejaky jeep vydrzal bez servisu pri tom, co si zazije ten patrol
napr toto:
no mam aj ineho nissana, ten jazdi len na AT a okrem prveho roku z piatich si uziva len minimum terenu aj to lightkoveho, no a na tom som okrem oleja a brzdovych dosticiek nemenil nic
ked sa vratim jeepu, tak ten som mal cca 1,5 roka, posledny pol rok na nom jazdil kamarat, lebo som uz nan nemal nervy
postupne prestali fungovat stah okien, zamykanie, stierace, zadne svetla, predne este akotak zmurili, hadice v motore boli detto v dezolatnom stave a turbo islo len sporadicky, myslim, ze sme riesili okrem spominanych krizov aj kardany na pohon - patrol ma teraz 12 rokov jeep mal tiez okolo 12-13 rokov, kvalitativne je patrol uplne v inej dimenzii
_________________http://www.4x4offroad.skRasto Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9 ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon
|
Štv, 29.11.2012, 21:40 |
|
 |
JOE66
OFFROAD Expert
Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31 Príspevky: 2588 Bydlisko: Vychod
|
Na take vodne sporty mam lodku daj prosim Ta,ze to co si robil,ze si absolvoval taky kupel 
|
Štv, 29.11.2012, 22:19 |
|
 |
bull4x4
OFFROAD Expert
Registrovaný: Pon, 24.03.2008, 14:40 Príspevky: 2320 Bydlisko: Sliač
|
zle sme odhadli hlbku vody, bolo to viac vymyte...
_________________http://www.4x4offroad.skRasto Nissan Patrol Y60 TD 4,2T, Silverstone Extreme 35'', Ironman, 2x Superwinch EP9 ex.Nissan Patrol 3.0 DTi, Silverstone 35'', Ironman C foam cell, Superwinch Talon
|
Štv, 29.11.2012, 22:30 |
|
 |
fajer
Proviantak
Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32 Príspevky: 887 Bydlisko: trencin
|
 dalsie vlakno o tom kto ma vacsii...
Mam aj JEEP aj NISSAN..
ked idem k hliadkarom , beriem trola., ked sa niekto doraba o motorizacii.. pridem na wrane.,
Prevodov mam az az.. bankovych.
_________________ KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,
|
Pia, 30.11.2012, 5:33 |
|
 |
jozef1974
Koumák
Registrovaný: Str, 16.09.2009, 8:37 Príspevky: 151 Bydlisko: Senec
|
opýtam sa inak, existuje niečo medzi 4,625 a 5,42 ?
mam krátky patrol Y60 , na 33" , jazdím väčšinou terén a občas dlhé presuny ,ale tie presuny sú minimálne 900 km a viac . potreboval by som cestovnu rýchlosť cca 110 km/h ,ale ako písal Rado seru ma tie výjazdy a rozbiehanie do kopca v teréne. rozmer pneu nechcem menit pretože mi maximálne vyhovuje dokonca uvažujem že prejdem na pneu 32".
_________________ nissan patrol GR Y60,r.v.95,navijak,
|
Pia, 30.11.2012, 9:18 |
|
 |
pejo
OFFROAD Expert
Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21 Príspevky: 1810 Bydlisko: Lúky
|
Ešte je 5,14 (36:7) na type 260 s motorom RD28.
_________________ Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny. Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!
|
Pia, 30.11.2012, 10:10 |
|
 |
jankarol
OFFROAD Expert
Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39 Príspevky: 911 Bydlisko: Vranov nad Toplou
|
bull4x4 píše: zle sme odhadli hlbku vody, bolo to viac vymyte...
Ja rad zle odhadujem hĺbku vody a blata to len tak na okraj 
|
Pia, 30.11.2012, 10:31 |
|
 |
Tyky
OFFROAD Expert
Registrovaný: Štv, 15.02.2007, 19:45 Príspevky: 679 Bydlisko: BA
|
pejo píše: Ešte je 5,14 (36:7) na type 260 s motorom RD28.
este tu volakedy jeden ital ponukal 1:4,88. Fillipo Asquer sa volal a stranku offroad-material.sk mal
_________________ Patrol 3,0 TDi
|
Pia, 30.11.2012, 16:10 |
|
 |
FOGY
Ťažký Profík
Registrovaný: Štv, 22.03.2012, 23:30 Príspevky: 428 Bydlisko: Rožňava
|
ja nie som patrolista, ale že vraj sa na nejakej sérii / dieselovej / lámaly kľuky. povedal mi to kamarát z tornale, čo si kúpil funglovku a potom ju radšej predal, aby to nemusel riešiť
_________________ARO 10,ARO 10, Asia Rocsta, JEEP YJ, TJ, JK https://plus.google.com/u/0/photos/1180 ... 5400496177
|
Pia, 30.11.2012, 16:13 |
|
 |
RADOFFROAD
Nikdy nespokojny úpravca
Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 22:30 Príspevky: 4332 Bydlisko: ZA
|
co to tu trepes Fogy ? piseme tu o prevodoch a okrem toho, ziadne kluky sa nelamali, filozofuj o tom, co poznas...
je aj prevod 4,88, ale ten zatial neriesime, v pripade potreby sa tym samozrejme budeme zaoberat...
pejo pozor, K260 ma ak sa dobre pamatam mensi priemer tanieroveho kola
_________________www.allmetal.sk www.madoffroad.sk
kontakt: allmetal@allmetal.sk , 0905658233
Načo jazdit v úsporných osobákoch, keď máme naše dvaapoltonové terénne likvidátory pohonných hmôt 
|
Pia, 30.11.2012, 20:39 |
|
 |
fajer
Proviantak
Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32 Príspevky: 887 Bydlisko: trencin
|
Rado toto je spravny smer..
Rozpisat typy naprav pre NISSAN
popisat zakladne parametre / kos/prevod/samoser/tov.lock/hrubka polovciel....
popisat ku kazdej moznosti upgrade prevodov
Taka hlaska ako si napisal na uvod hovori akurat :
HURA OBJAVIL SOM JAPONSKO... UZ AJ V NISSANE SA DA AMERIKA..
Sorry ale je to take maslovanie o nicom , ze to ide vieme asi vsetci.
Akurat nikto to nepoda na komplet tak ako je to u jeepu bezne...
Samozrejme pokial dane informacie povazujes za svoje hovnov.. drz si ich intravenozne ... co by to uz len bol potom za poriadok aby si robil kto chce co chce na patroloch 
_________________ KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,
|
Pia, 30.11.2012, 21:35 |
|
 |
RADOFFROAD
Nikdy nespokojny úpravca
Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 22:30 Príspevky: 4332 Bydlisko: ZA
|
na margo tej poslednej vety : ...si musel ?
na margo tej prvej : rozkaz pane !
Citácia: fajer PríspevokZaslal: ze to ide vieme asi vsetci.
podla reakcii, citanosti, emailov, sukromnych sprav atd mi to tak nepripada, skor mam pocit, ze sa kde tu rozsvietilo, toto asi nie je tema pre teba, kedze uz vsetko vies, pripadne sa nechces tiez podelit s nejakym prinosnym postrehom ?
dajboh, aby vsetci pisali k veci, sa ti zda, ze som malo popisal a dal priestor k debate ? musim niekedy aj pracovat...
_________________www.allmetal.sk www.madoffroad.sk
kontakt: allmetal@allmetal.sk , 0905658233
Načo jazdit v úsporných osobákoch, keď máme naše dvaapoltonové terénne likvidátory pohonných hmôt 
|
Pia, 30.11.2012, 22:01 |
|
 |
|
Kto je on-line |
Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný |
|
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
|
|